App Store Google Play

Дніпропетровськ – колиска і центр інтелектуального руху країни

15.12.2009 19:00

Дніпропетровськ має стати центром нової, інтелектуальної молоді України! Таку думку висловили учасники прес-конференції, що сталася одразу по закінченні Фестивалю інтелектуальних ігор "Зимовий Дніпрофест - 2009", що пройшов вихідними в палаці спорту "Метеор".

Зокрема, президент Ліги Українських Клубів інтелектуальних ігор (ЛУК) Дмитро Башук нагадав, що саме Дніпропетровськ в середині 80 років ХХ століття був колискою інтелектуального руху тоді ще радянської України. Саме у Дніпропетровську свого часу було створено ЛУК, проводилися перші всеукраїнські турніри серед дітей, юнацтва та дорослих. Пройшов тут і перший чемпіонат з "Що? Де? Коли?" незалежної України. Після певної паузи, за словами Дмитра Башука, у Дніпропетровську виросло нове покоління як знавців, так й ініціативних організаторів, які піднімають планку українських інтелектуальних ігор. Кубок України з "Що? Де? Коли?", чемпіонат України з "Брейн-Рингу", тепер перший етап 16-го чемпіонату України з "Що? Де? Коли?", численні фестивалі та змагання - ось здобуток Дніпропетровської Асоціації Клубів (ДАК) за останні роки.

Можливо, саме високий рівень організації змагань оцінили й делегати чергового З'їзду ЛУК, які на своєму засіданні обрали до лав Правління ЛУК президента Дніпропетровської асоціації павлоградця Ігоря Кузьміна. Тепер він - один з дев'яти очільників інтелектуального руху на Україні.

Сам Кузьмін на надто виставляв напоказ свої досягнення, як організатора, а зупинився на спортивній стороні змагань, адже за його словами, команди Дніпропетровської області за останній рік виграли майже всі великі турніри з інтелектуальних ігор: "Примати" та "Стірол" виграли чемпіонат України минулого року, перехідний турнір перед початком цього сезону, а в Олімпійському кубку України поділили перше та друге місце.

Відзначив Ігор Кузьмін і унікальність Дніпропетровської області з точки зору географічно-спортивного устрою. Адже Дніпропетровщина - єдина на Україні область, де активно грають в інтелектуальні ігри на всіх рівнях одразу в чотирьох містах: Павлограді, Дніпродзержинську, Кривому Розі та власне Дніпропетровську. Так, через це більше проблем, але через це регіон дає більше молодих перспективних команд і гравців.

Не обійшов своєю увагу успіхи молодих дніпрян і Сергій Білий, заступник обласного координатора програм громадської організації "Фронт змін". За його словами, виховання здорової освіченої нації - одна з основних, статутних цілей діяльності "Фронту змін". На думку пана Білого, підтримка інтелектуального руху, інтелектуального розвитку молоді має стати одною з пріоритетних програм як майбутнього уряду на державному рівні, так і місцевих політиків, громадських проектів та органів влади.

Така єдність вилилася у пропозицію, яку оцінили не тільки присутні журналісти, а й усі учасники змагань. Президент ДАК Ігор Кузьмін висунув Дніпропетровськ на місце проведення Кубку України з інтелектуальних ігор навесні 2010 року. Пропозиція нашого міста була одразу ж підтримана "Фронтом змін", який пообіцяв допоїти з приміщенням та призами для переможців. Дмитру Башуку не залишалося нічого іншого, як запевнити, що знавці усієї України зустрінуться на гостинній дніпровській землі не пізніше, як за півроку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...