App Store Google Play

У Дніпропетровську спробують заборонити пиво

03.12.2009 15:24

Дніпропетровська міська рада розгляне можливість заборони вживання пива та слабоалкогольних напоїв в громадських місцях: в парках, скверах, на стадіонах, дитячих майданчиках, громадському транспорті, в закладах культури та деінде. Бажаючі хильнути пляшечку-другу зможуть зробити це лише у спеціально відведених для цього закладах торгівлі та громадського харчування, що мають відповідну ліцензію.

Відомо, що в міській раді Дніпропетровська часто-густо практикується ігнорування ініціатив тих чи інших депутатських фракцій або груп лише через особисті або політичні розбіжності. Відтак, для більш ефективного лобіювання "алкогольного" питання та аби не дати можливості жодній  з політичних сил пропаритись напередодні виборів,  до справи було вирішено долучити "неупереджених" городян. Звернення до міського голови з проханням зберегти здоров'я молодого покоління, запобігти розвитку дитячого алкоголізму та забезпечити чистоту і порядок у місті підписали  понад 500 молодих людей - членів молодіжних громадських організацій міста.

Про початок боротьби з ласими на наживу підприємцями, які без докорів сумління на кожному кроці продають пиво та слабоалкогольні напої хоч старим, хоч молодим - без розбору, напередодні сесії заговорив міський голова Іван Куліченко. Зокрема, правоохоронні органи розглянуть зафіксовані випади продажу пива на винос в торговельних точках, які не мають на це відповідних дозволів. Мова йде про пивні кіоски "Кружка-подружка", "Друже-пивасику" та інші. За словами міського голови, з'ясувалось, що дозволи на встановлення обладнання з продажу пива на винос мають лише два таких об'єкти, натомість торгують - щонайменше 11.

А на самому засіданні не втримався від виступу і секретар фракції БЮТ Сергій Пасхалов, який наголосив на безумовній важливості питання і закликав колег дослухатись до думки молоді і визнати неприпустимим вільне вживання пива та слабоалкогольних напоїв на вулицях та в парках міста.

- Ходити з пляшками по вулиці треба забороняти категорично. Потрібно привчити людей не пити на вулиці - введенням штрафів. Необхідний цілий комплекс виховання. Також потрібно інвестувати кошти у розвиток спорту і туризму, - вважає депутат.

Слід зазначити, що ще у червні цього року група народних депутатів - представників Дніпропетровщини зареєструвала у Верховній Раді проект Закону про заходи обмеження роздрібної торгівлі і споживання пива, вміст етилового спирту в якому більше 0,5 відсотка, і слабоалкогольних напоїв. Авторами законопроекту стали бютівець Михайло Соколов, нашоукраїнець Олександр Бобильов та регіонал Дмитро Шпенов.

Проектом передбачена заборона роздрібної торгівлі та споживання пива і слабоалкогольних напоїв у радіусі 500 м. від дитячих, освітніх і медичних закладів, на всіх видах суспільного транспорту міського, приміського та міжміського сполучення, у закладах культури (за винятком розташованих в них підприємств або пунктів громадського харчування, зокрема без утворення юридичної особи), спортивно-оздоровчих закладах та спортивних майданчиках, парках, скверах та інших громадських місцях.

Депутати зізнаються, що споживання пива в Україні перетворилося на національну трагедією. Кожен другий злочин, свідчить статистика, скоюється підлітками після того, як вони вип'ють "по бутылочке пива".

Подібну політичну солідарність планують продемонструвати і в міській раді. Наразі депутати повні оптимізму та запалу і навіть дали доручення комітету сім'ї та молоді підготувати проект відповідного рішення для розгляду його на засіданні виконкому та обговорити з юристами суму штрафу. Саме ж обмеження може бути прийняте лише міською радою.

Дніпропетровськ далеко не перше місто, яке "дозріло"  до ухвалення такого рішення. Рішення виконкому Львівської міськради про встановлення обмежень у реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території Львова набуло чинності ще в 2007 році. Згідно з рішенням, заборонено роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями і пивом в об'єктах дрібнороздрібної торгівлі, розташованих у малих архітектурних формах, а також у стаціонарних об'єктах торгівлі, розміщених у спільних будівлях із навчальними і дошкільними закладами, закладами охорони здоров'я, місцями проведення спортивних змагань. Що ж стосується тютюнових виробів, то їх також не можна продавати в кіосках, розміщених на відстані менше 200 метрів від зазначених закладів. Крім цього, цигарки не можна продавати на території окремих парків і скверів.

В Черкасах депутати міської ради своїм рішенням обмежили вживання алкогольних «напоїв» в громадських місцях в липні цього року. До списку заборонених алкогольних виробів депутати внесли пиво та слабоалкоголку. Випивати в Черкасах заборонено скрізь, окрім стаціонарних барів, кафе, ресторанів, які мають ліцензію на реалізацію алкоголю.

До порушників заборони застосовуватимуться адміністративні запобіжні заходи і штрафи в сумі від 51 грн. За виконанням рішення Черкаської міськради стежитимуть правоохоронні органи, які щокварталу звітуватимуть про результати своєї роботи.

Крім того, згідно з рішенням міської влади, неповнолітнім заборонено відвідувати розважальні заклади після 23.00 без супроводу батьків або опікунів.

У Хмельницькому з 22 вечора до 11 години ранку продаж алкоголю заборонено взагалі..

Не можна також розпивати спиртне, слабоалкогольні напої та пиво на вулицях, ринках, в парках, скверах, пляжах, стадіонах, на спортивних та дитячих майданчиках.

В Росії подібний закон ухвалили в 2006 році. Цим законом значно обмежено місця, де можна продавати та пити пиво. Державна дума затвердила документ, який забороняє неповнолітнім розпивати пиво в будь-яких громадських місцях. Для решти громадян запроваджено заборону на вживання в тих місцях, де заборонено роздрібну торгівлю пивом, а також у визначених органами місцевого самоврядування місцях громадського харчування.

Чим закінчиться добре починання дніпропетровських обранців - побачимо на наступній сесії. Хочеться сподіватись, що здоровий глузд та інстинкт самозбереження переважить над політичними амбіціями та бізнесовими інтересами.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...