App Store Google Play

Дніпропетровщина "пасе задніх" у всиновленні

30.09.2009 16:36

Сьогодні, в день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні вперше відзначається День усиновлення. В листопаді минулого року відповідний указ про це був підписаний Президентом України Віктором Ющенком. Цей день встановлений з метою підтримки та розвитку національного усиновлення.

За даними Мінсім'ї, сьогодні в українських родинах виховується понад 35 тисяч усиновлених дітей. Щодня близько 50 дітей втрачають батьківське піклування, при цьому 60 дітей знаходять нову родину. Найбільш активно всиновлюють дітей в Севастополі, Києві, а також у Донецькій, Львівській та Херсонській областях.

А от наш регіон, нажаль, досі є лідером за іншим показником - найбільша кількість дітей-сиріт припадає на Миколаївську, Дніпропетровську та Донецьку області. Найнижчими ці ганебні показники є в Тернопільській, Чернівецькій та Львівській.

За інформацією, наведеною Обласним центром здоров'я, попри збільшення в регіоні кількості новонароджених, кількість дітей, які народжуються та виховуються в неповних та асоціальних родинах, не зменшується: наразі 8277 дітей проживають у 4403 асоціальних сім'ях, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків.

Водночас, завдяки спільній роботі пологових будинків та консультативних пунктів, що діють в області, кількість залишених в пологових стаціонарах дітей за останні кілька років зменшилася вдвічі.

На 1 січня 2009 року в Україні нараховувалося 400 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 2605 дітей, та 2461 прийомна сім'я, де виховуються 4450 дітей.  В Дніпропетровській області функціонує п'ять будинків дитини на 495 ліжок, які фінансуються з обласного бюджету та мають статус спеціалізованих закладів. В них здійснюється медико-соціальна реабілітація дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування із захворюваннями центральної нервової системи, дитячим церебральним паралічем, хворобою Дауна, вродженими вадами щелепно-лицьової локалізації, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Як запевняють в Обласному центрі здоров'я, заклади оснащені сучасним реабілітаційним обладнанням застосовують сучасні не медикаментозні реабілітаційні програми. Щороку тут утримуються понад 700 дітей. За соціальним статусом 70% вихованців - „соціальні сироти", у 27% випадків діти перебувають на тимчасовому утриманні за заявою батьків та лише 3% - „біологічні" сироти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...