App Store Google Play

Тимошенко віддячила Гірничому за теплий прийом

25.09.2009 13:44
Кабінет Міністрів України надав  Національному гірничому університетові статусу національного автономного дослідницького університету. Про це на урочистому засіданні вченої ради, у присутності широкого загалу науково-педагогічного колективу, а також заступника голови облдержадміністрації Євгенія Бородіна оголосив ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк.  

Подібний статус нещодавно отримали лише кілька українських вишів: Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Київ), Національний університет «Острозька академія» (Острог, Рівненська область), Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого (Харків), Львівський національний університет імені Івана Франка (Львів) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Київ).

На відкритому засіданні Уряд ухвалив дев'ять нормативно-правових актів щодо реформування вищої освіти в Україні. Було ухвалено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», затверджені Положення та Критерії діяльності дослідницьких університетів України, Положення про акредитацію вищих навчальних закладів, напрямів підготовки і спеціальностей у навчальних закладах, внесені зміни до Державної цільової науково-технічної та соціальної програми «Наука в університетах» на 2008-2012 роки тощо. Також рішенням Уряду було створено Студентську Раду при Кабінеті Міністрів.

Всі постанови були підготовлені разом з представниками вищих навчальних закладів, зокрема, за участі і Геннадія Півняка.

Надалі всі документи Уряду щодо розвитку вищої освіти, візуватимуться представниками ректорського корпусу. Крім того, Міністерство фінансів протягом двох тижнів має провести нараду з питання фінансування вузів.

Статус автономного дослідницького закладу означатиме для університету збільшення фінансової підтримки з боку держави і водночас розширення фінансової автономії, право самостійно присвоювати наукові ступені та звання, можливість організації стажувань у закордонних університетах для науково-педагогічних працівників та аспірантів, а також самостійно визначати співвідношення чисельності студентів на одного викладача.

Розширення університетської автономії (як у фінансовій галузі, так і у питанні про присудження наукових ступенів та звань) є одним з ключових понять Болонського процесу та необхідною передумовою повноцінного функціонування сучасного університету.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...