App Store Google Play

Як провести День міста на 400 гривень

18.09.2009 18:14

Цьогоріч День міста у Дніпропетровську видався доволі незвичним і креативним. Традиційними виявились лише "викинуті на вітер" гроші - тобто як завжди масштабний салют та купи сміття після завершення святкування.

В іншому ж - повний експромт та сюрпризи: починаючи від відкриття дельфінарію у степовому місті і аж до зради традиційному відкриттю в цей день чергового фонтану, а також повного перекриття руху по центральному мосту міста ледь не з опівдня.

Вочевидь, далася взнаки клята економічна криза вкупі з байдужістю, яку потенційні інвестори відчули до Дніпропетровська після відмови містові у праві приймати Євро-2012. За словами самого Івана Івановича, з міського бюджету на святкування було виділено лише 400 гривень. Решту - близько 4,5 мільйонів - довелося попросити у меценатів - патріотів Дніпропетровська.

Хіба що на туалети грошей просити посоромились і доручили цю справу КП "Управління контролю за благоустроєм міста", яке наставило туалетів аж на 54 тисячі гривень. Судячи з  черг, які можна було спостерігати у місті в святкові дні, заповітні кабінки явно були в дефіциті. Втім, чого ж ще очікувати від підприємства, яке заробляє на життя виписуванням штрафів за розклеювання інформаційної продукції на стовпах, парканах та будинках і яке в серпні наcтягувало з правопорушників аж 2 тисячі 533 гривні?

Вочевидь, для того, щоб не образити жодного з благодійників, у мера виникла ідея подякувати їм усім одночасно і так само бюджетно. А оскільки Дніпропетровськ є містом, яке споконвіку давало притулок а згодом і старт представникам різних національностей, які зрештою досягли чималих висот, виникла ідея зібрати їх усіх докупи на фестивалі народної творчості національних общин під назвою «Єдність». Найближчої неділі в історичному містечку Старий Кодак пектимуть мацу, варитимуть плов, смажитимуть шашлик, люля-кебаб та розважатимуться під співи циганського хору і багатьох інших колективів.

А днем раніше - в суботу, 19 вересня, міський голова запровадить чергову традицію - відсвяткує разом з мешканцями житлового масиву Перемога День Бульвару. Чому б і ні: День міста святкуємо, кожен район також святкує свій День народження, тож і бульвар має право на свято.

Тим пак, що якраз під цю подію Іван Куліченко пообіцяв встановити на Бульвари Слави вуличні тренажери: враховуючи побажання громадськості та дбаючи про створення сприятливих умов для заняття спортом дітям та молоді мікрорайону.

Знову-таки, аби не виходити за межі дозволених бюджетом чотирьох сотень гривень, вуличні тренажери були придбані коштом чергового комунального підприємства - дякувати Богу, вже чого-чого, а комунальних підприємств у місті - не порахуєш!

За даними КП "Адміністративно - технічне управління" на придбання та встановлення згаданого обладнання було витрачено сто п'ять тисяч триста тридцять гривень. Втім, схоже, що прибутки цього комунального підприємства є ще більш мізерними, ніж у його товариша по нещастю - Управління контролю за благоустроєм міста. Ті хоча й не повністю, однак завдання виконали - мало чи багато, але туалетів наставили, переадресувавши рахунок на сплату бюджетній комісії, яка не мала іншого виходу, як покрити ці витрати за рахунок цільового фонду - відповідне рішення депутати прийняли на останній сесії 16 вересня.

А от з тренажерами, вочевидь, справи виявились кепські: на спортивне приладдя грошей не знайшли. Тому зовсім не дивним виглядає той факт, що вчора були демонтовані тренажери, встановлені буквально кілька днів тому (!) в сквері Леніна. Як пояснили робітники, тренажери вже найближчим часом повернуть на місця, адаптувавши їх для дітей, адже зараз вони є "небезпечними для дитячого організму" (!!).

Можливо, що саме їх побачать завтра мешканці Перемоги на своєму мікрорайонному святі. А на чергову сесію міськради 30 вересня буде винесене питання про віднесення витрат КП "Адміністративно - технічне управління" на придбання вуличних тренажерів до цільового фонду.

Як кажуть, і імідж цілий, і меценати нагодовані! А далі -  хоч туї не рости!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...