App Store Google Play

Як провести День міста на 400 гривень

18.09.2009 18:14

Цьогоріч День міста у Дніпропетровську видався доволі незвичним і креативним. Традиційними виявились лише "викинуті на вітер" гроші - тобто як завжди масштабний салют та купи сміття після завершення святкування.

В іншому ж - повний експромт та сюрпризи: починаючи від відкриття дельфінарію у степовому місті і аж до зради традиційному відкриттю в цей день чергового фонтану, а також повного перекриття руху по центральному мосту міста ледь не з опівдня.

Вочевидь, далася взнаки клята економічна криза вкупі з байдужістю, яку потенційні інвестори відчули до Дніпропетровська після відмови містові у праві приймати Євро-2012. За словами самого Івана Івановича, з міського бюджету на святкування було виділено лише 400 гривень. Решту - близько 4,5 мільйонів - довелося попросити у меценатів - патріотів Дніпропетровська.

Хіба що на туалети грошей просити посоромились і доручили цю справу КП "Управління контролю за благоустроєм міста", яке наставило туалетів аж на 54 тисячі гривень. Судячи з  черг, які можна було спостерігати у місті в святкові дні, заповітні кабінки явно були в дефіциті. Втім, чого ж ще очікувати від підприємства, яке заробляє на життя виписуванням штрафів за розклеювання інформаційної продукції на стовпах, парканах та будинках і яке в серпні наcтягувало з правопорушників аж 2 тисячі 533 гривні?

Вочевидь, для того, щоб не образити жодного з благодійників, у мера виникла ідея подякувати їм усім одночасно і так само бюджетно. А оскільки Дніпропетровськ є містом, яке споконвіку давало притулок а згодом і старт представникам різних національностей, які зрештою досягли чималих висот, виникла ідея зібрати їх усіх докупи на фестивалі народної творчості національних общин під назвою «Єдність». Найближчої неділі в історичному містечку Старий Кодак пектимуть мацу, варитимуть плов, смажитимуть шашлик, люля-кебаб та розважатимуться під співи циганського хору і багатьох інших колективів.

А днем раніше - в суботу, 19 вересня, міський голова запровадить чергову традицію - відсвяткує разом з мешканцями житлового масиву Перемога День Бульвару. Чому б і ні: День міста святкуємо, кожен район також святкує свій День народження, тож і бульвар має право на свято.

Тим пак, що якраз під цю подію Іван Куліченко пообіцяв встановити на Бульвари Слави вуличні тренажери: враховуючи побажання громадськості та дбаючи про створення сприятливих умов для заняття спортом дітям та молоді мікрорайону.

Знову-таки, аби не виходити за межі дозволених бюджетом чотирьох сотень гривень, вуличні тренажери були придбані коштом чергового комунального підприємства - дякувати Богу, вже чого-чого, а комунальних підприємств у місті - не порахуєш!

За даними КП "Адміністративно - технічне управління" на придбання та встановлення згаданого обладнання було витрачено сто п'ять тисяч триста тридцять гривень. Втім, схоже, що прибутки цього комунального підприємства є ще більш мізерними, ніж у його товариша по нещастю - Управління контролю за благоустроєм міста. Ті хоча й не повністю, однак завдання виконали - мало чи багато, але туалетів наставили, переадресувавши рахунок на сплату бюджетній комісії, яка не мала іншого виходу, як покрити ці витрати за рахунок цільового фонду - відповідне рішення депутати прийняли на останній сесії 16 вересня.

А от з тренажерами, вочевидь, справи виявились кепські: на спортивне приладдя грошей не знайшли. Тому зовсім не дивним виглядає той факт, що вчора були демонтовані тренажери, встановлені буквально кілька днів тому (!) в сквері Леніна. Як пояснили робітники, тренажери вже найближчим часом повернуть на місця, адаптувавши їх для дітей, адже зараз вони є "небезпечними для дитячого організму" (!!).

Можливо, що саме їх побачать завтра мешканці Перемоги на своєму мікрорайонному святі. А на чергову сесію міськради 30 вересня буде винесене питання про віднесення витрат КП "Адміністративно - технічне управління" на придбання вуличних тренажерів до цільового фонду.

Як кажуть, і імідж цілий, і меценати нагодовані! А далі -  хоч туї не рости!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...