App Store Google Play

Тимошенко атакували незручними питаннями, але вона відбилася

18.09.2009 14:58

В ході урочистої зустрічі з викладацьким та студентським активом Національного гірничого університету, присвяченій 110 річниці його заснування, прем'єр-міністру Юлії Тимошенко прийшлося відповідати на цілий ряд незручних питань, що стосувалися як бюджету і його виконання урядом, так і кількох ініціатив міністра освіти Івана Вакарчука, що не знайшли відгуку в освітян.

Зокрема, Юлія Володимирівна запевнила, що всі індексації зарплат та стипендій, передбачені бюджетом на 2009 рік, будуть виконані Кабінетом Міністрів у повному обсязі. Більш того, прем'єр запевнила, що інфляція цього року не вплине на статки ані викладачів, ані студентів.

Вона також засудила пропозицію голови студентської ради НГУ щодо скасування стягнення ПДВ зі студентських путівок до оздоровчих таборів влітку, запевнивши, що така міра вплине ще гірше на ціну такої путівки. Замість звільнення тих чи інших послуг для студентів від ПДВ прем'єр запропонувала цільові дотації на той чи інший вид послуг.

Не знайшли розуміння в Юлії Тимошенко й натяки на державну допомогу у капітальному ремонті та утриманні гуртожитків. Прем'єр відрізала, що державне утримання усіх гуртожитків виллється у сотні мільярдів гривень, тож це питання скоріше полягає в компетенції самого вишу та органів місцевого самоврядування.

Прем'єр-міністр висловила загальну згоду з позицією викладацького колективу НГУ, що негативно сприйняв переведення кількох гуманітарних дисциплін у категорію „за вибором студента". Зокрема, „постраждалими" від цієї ініціативи міністра освіти Вакарчука, а отже й усього Уряду, виявилися дисципліни так званого „загальноосвітнього циклу" - історія, філософія, соціологія та інші. Юлія Тимошенко запевнила, що в цьому питанні обов'язково слід розібратися, оскільки приведення навчальних програм навіть у технічних вишах держави до норм Булонської угоди не може виключати терміну „освіченість" та сприяти втраті інтелектуального рівня випускників.

Пообіцяла голова Уряду втрутитися й у ситуацію з інтелектуальною власністю на винаходи, адже на сьогодні держава не є гарантом збереження інтелектуальної власності та матеріальної винагороди винахідників та раціоналізаторів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...