App Store Google Play

Тимошенко атакували незручними питаннями, але вона відбилася

18.09.2009 14:58

В ході урочистої зустрічі з викладацьким та студентським активом Національного гірничого університету, присвяченій 110 річниці його заснування, прем'єр-міністру Юлії Тимошенко прийшлося відповідати на цілий ряд незручних питань, що стосувалися як бюджету і його виконання урядом, так і кількох ініціатив міністра освіти Івана Вакарчука, що не знайшли відгуку в освітян.

Зокрема, Юлія Володимирівна запевнила, що всі індексації зарплат та стипендій, передбачені бюджетом на 2009 рік, будуть виконані Кабінетом Міністрів у повному обсязі. Більш того, прем'єр запевнила, що інфляція цього року не вплине на статки ані викладачів, ані студентів.

Вона також засудила пропозицію голови студентської ради НГУ щодо скасування стягнення ПДВ зі студентських путівок до оздоровчих таборів влітку, запевнивши, що така міра вплине ще гірше на ціну такої путівки. Замість звільнення тих чи інших послуг для студентів від ПДВ прем'єр запропонувала цільові дотації на той чи інший вид послуг.

Не знайшли розуміння в Юлії Тимошенко й натяки на державну допомогу у капітальному ремонті та утриманні гуртожитків. Прем'єр відрізала, що державне утримання усіх гуртожитків виллється у сотні мільярдів гривень, тож це питання скоріше полягає в компетенції самого вишу та органів місцевого самоврядування.

Прем'єр-міністр висловила загальну згоду з позицією викладацького колективу НГУ, що негативно сприйняв переведення кількох гуманітарних дисциплін у категорію „за вибором студента". Зокрема, „постраждалими" від цієї ініціативи міністра освіти Вакарчука, а отже й усього Уряду, виявилися дисципліни так званого „загальноосвітнього циклу" - історія, філософія, соціологія та інші. Юлія Тимошенко запевнила, що в цьому питанні обов'язково слід розібратися, оскільки приведення навчальних програм навіть у технічних вишах держави до норм Булонської угоди не може виключати терміну „освіченість" та сприяти втраті інтелектуального рівня випускників.

Пообіцяла голова Уряду втрутитися й у ситуацію з інтелектуальною власністю на винаходи, адже на сьогодні держава не є гарантом збереження інтелектуальної власності та матеріальної винагороди винахідників та раціоналізаторів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...