App Store Google Play

Бондар пообіцяв лісорубам 10 тисяч гектарів лісу

09.09.2009 12:12

Віктор Бондар обіцяє  в найближчі 10 років висадити на території області понад 10 тисяч гектарів лісу. Таке завдання є цілком реальним, вважає губернатор. Обіцянку він дав під час відкриття щорічних всеукраїнських змагань серед звалювальників лісу, що відбулися в Кіровському лісництві. Чиновник також підкреслив, що в ОДА розуміють важкість цієї задачі для лісників, тож зроблять все можливе, аби її полегшити.

Віктор Васильович нагадав, що цьогоріч лісництва області вже отримали шість тракторів та додаткову лісопосадкову техніку, ще чотирнадцять одиниць спецтехніки - на підході.

Голова обласної ради Юрій Вілкул, який разом з губернатором зустрічався з працівниками лісової галузі, також зазначив, що з огляду на екологічну ситуацію, що склалася в регіоні, питання нових лісових насаджень є дуже важливим для Дніпропетровщини.

- Розвиток лісового господарства - сприятиме очищенню території області та забезпечуватиме дозвілля й оздоровлення її мешканців - підкреслив він.

Людині, непосвяченій в лісову справу, здається, що нема нічого простішого, ніж рубати дерева. Втім, виявляється, що знайти фахівця в даній справі дуже непросто. В першу чергу через непрестижність цієї професії та низький рівень оплати праці. Професія звалювальника лісу є основною в лісовій галузі. В нашій країні таку роботу щодня виконують понад 10 тисяч чоловіків. За статистикою ця  важка і небезпечна праця за травматизмом посідає друге місце після шахтарів.

Чемпіонати світу серед звалювальників лісу проходять з 1970 року. За цей час вони перетворилися на кольорове спортивно-технічне шоу, що збирає  сотні учасників та тисячі глядачів. Окрім власне змагань, на виставкових майданчиках демонструють  нові розробки бензопилок та сервісних інструментів до них, тощо.  Нажаль, обласні змагання в Україні не збирають такої широкої аудиторії, хоча мало хто може похвалитися тим, що неозброєним оком бачив, як звалювальник лісу потужною пилкою за декілька хвилин влучає деревом в кілок, забитий на відстані 15 метрів від нього, або як фахівець за 20-30 секунд  обрізає майже чотири десятки гілок.

За правилами змагань - як світових, так і місцевих -  обов'язковими є  п'ять етапів: звалювання дерева, обрізання сучків, заміна ріжучого цепу на пилці, розкрижування ствола комбінованим різом - знизу до половини, потім зверху і точне розкрижування ствола, який лежить на землі одним різом зверху. Всі ці вправи застосовуються в повсякденній роботі лісоруба.

Змагання на Дніпропетровщині завершилися перемогою учасника з Харкова. Дніпропетровець був другим, представник Донецька посів останнє місце. Переможець на додачу до Кубка отримав холодильник, приз за друге місце - мопед, а дончанину доведеться тішитись сокирою.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...