App Store Google Play

Дніпропетровський дельфінарій – знущання над тваринами

08.09.2009 15:10
Фізіологія дельфінів розрахована на фізичну активність, вони повинні пірнати на глибину 500 метрів і більше. В умовах дніпропетровського цирку-шапіто це неможливо, отже ймовірно, дельфіни будуть закінчувати життя суїцидом. Про це на вчорашній прес-конференції повідомив професор НХУ ХПІ Олександр Ющенко.

«Смішно взагалі казати про утримання дельфінів у тимчасовій конструкції, яку і дельфінарієм складно назвати. Для їх нормальної життєдіяльності в неволі потрібна велика площа, глибина, об'єм басейну, температура води тощо, - сказав Олександр Ющенко, - вода, в якій збираються тримати дельфінів, взагалі непридатна для їхнього життя. Ловити дельфінів та поміщати їх в клітки - взагалі аморально. Дніпропетровську не можна повторювати такого сорому, з яким стикнувся Харків».

За словами професора, в подібному харківському дельфінарії середовище утримання дуже погано відображалось на здоров'ї дельфінів і врешті їх прийшлось переселити ближче до моря.

"У природньому середовищі дельфін щоденно пропливає 100-150 км., що просто необхідно йому для нормального функціонування всіх органів. Знаходячись в дельфінарії, тварина цього позбавлена і знаходиться як у тюрмі", - сказав Олександр Ющенко.

Редактор газети «Лица» Олена Гарагуц, також присутня на прес-конференції, повідомила, що дельфіни живуть в природному середовищі в 10 разів довше, аніж в клітках. «Тривалість життя дельфінів в неволі - лише 3-5 років. Тому в багатьох країнах дельфінарії заборонені взагалі, - сказала Олена Гарагуц, - Будівництво дельфінарія в Дніпропетровську - це нонсенс!».

Як повідомляв "Дніпроград", облаштування дельфінарію відбулось з грубим порушенням законодавства. А 12 вересня, в день вікриття дельфінарію, громадські організації проведуть пікетування дельфінарію. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...