App Store Google Play

Як Держкомзем ділить земельний пиріг

20.08.2009 18:05
На жаль, корупція останнім часом стала чи не візитівкою нашої країни, поруч з салом, калиною, Помаранчевою революцією та Шевченком. Але якщо решта символів скоріше позитивні, то корупція - це трагічна хвороба нашого суспільства. Днями СБУ України оприлюднило черговий звіт, результати якого не втішні. Корупція квітне - кажуть правоохоронці, середній розмір хабаря, за їхніми словами, за останній рік значно виріс. Сума виявлених за минулий рік хабарів становить 120 мільйонів гривень, що втричі більше аніж позаминулого року. Рахували, звісно, за розкритими фактами, насправді ситуація набагато гірша, бо ловлять як правило тільки «дрібну рибу». При цьому, затримання львівського судді Зварича та голови бюджетної комісії Дніпропетровської міськради Шайхутдінової - скоріше виняток, що підтверджує правило: найкрупніші корупціонери та хабарники як правило не попадаються. В кращому випадку - відкуповуються тими ж хабарями.

Найбільш грошовою жилою була і залишається земельна сфера. Джерело це не бездонне, бо вільної землі стає все менше, але на наше чиновницьке покоління вистачить, ще й онукам щось лишиться. Зі зменшенням кількості вільних ділянок зростає і «ціна питання». Окрім місцевих рад та виконкомів за рахунок земельних махінацій багатіють також працівники Держкомзему та його регіональних управлінь, без участі яких не оформлюється жодна земельна ділянка. А це - справжній клондайк для корупціонерів.

Координатор ГРАДу Андрій Денисенко наводить гучні цифри: дніпропетровська ціна за таку формальність, як реєстрація державних актів та договорів оренди, що по суті означає внесення в базу даних, в Управлінні земельних ресурсів (УЗР) складає $10 за сотку. Іншими словами, кожна бабуся, яка захоче переоформити на внуків свої 10 соток, має заплатити $100 за елементарну дію, яка має бути безкоштовною. Подовження ліцензії фірми-землевпорядника, за даними координатора ГРАДу, коштує 10 тисяч «зелених». При цьому, система працює на всіх рівнях, так місячний план грошозаготівлі з Дніпропетровської області (тобто сума хабарів за земельні питання, яку керівництво має віддати «наверх») - $100 тисяч. Таким чином, офіційне оформлення земельної ділянки, отримання якої простому народові гарантує Конституція, практично неможливе. На даний момент у нещодавно призначеного в.о. начальника міського УЗР Володимира Безкровного накопичилось понад півсотні висновків з проектів відведення земельних ділянок, які вкриваються пилом, доки їх власники не знайдуть необхідних коштів для «вирішення питання». Відмовка одна - немає бланків. При цьому, відомо, що за певне «винагородження» ці бланки чарівним чином з'являються.

Ця система - своєрідне ноу-хау нового керівника Держкомзему Олега Кулінича. Одним з перших, хто посмів пожалітися на дії свого керівництва - начальник Дніпропетровського УЗР Євген Бачев, який заговорив тільки тоді, коли крісно начальника УЗР під ним захиталося. За словами Бачева, Олег Кулінич запровадив цікаве нововведення: від своїх підлеглих в областях та містах чиновник вимагає розробку схеми, яка забезпечить щомісячні відрахування з Дніпропетровська до Києва по 50 тисяч доларів. Окрім того, колишній начальник УЗР заявляє, що його крісло відпочатку коштувало $1 млн., згодом подешевшало до 500 тисяч доларів, а нині коштує «всього» $300 тисяч.

Таку гучну заяву Генпрокуратура пропустила «мимо вух», а Кулінич напевно образився. Не випадково відразу після заяви Бачева, ЗМІ розповсюдили компромат і на нього. А тим часом на сторінках українських медіа з'являються чергові факти корупційних дій Кулінича: від захоплення кримських земель до рейдерства.

Скільки триватиме цей конфлікт всередині одного державного органу, не відомо. Нам, простим громадянам, такі конфлікти навіть вигідні: маємо нагоду дізнатись багато цікавого про систему корупції на різних рівнях. От тільки в земельній сфері від цього порядку більше не стає. От Віктору Ющенкові, схоже, земельний безлад вже набрид: 4 серпня він спрямував українському прем'єр-міністру листа з вимогою «вжити заходів для підвищення ефективності та прозорості роботи державних земельних органів». Відповідь Юлії Володимирівни поки не відома, залишається тільки сподіватись, що ця тема стане не лише черговим приводом для піару перед президентськими виборами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...