App Store Google Play

Зелені напустять Палицю на Бобильова

29.05.2009 17:58

Громадська організація «Асоціація зелених України» просить народного депутата України від фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Ігоря Палицю посприяти в припиненні незаконного будівництва в Дніпропетровську двох АЗС. Про це повідомив заступник керівника ГО «Асоціація зелених України» Олександр Щербань.

У зверненні до народного депутата вказується, що незаконне будівництво цих АЗС ставить під загрозу безпеку і життя жителів Дніпропетровська.

За словами Щербаня, в центрі міста - на початку проспекту імені Газети «Правда» - невідомі особи "захопили" дві земельні ділянки, які примикають до мосту, і на цих земельних ділянках "в порушення всіх можливих норм безпеки ведеться будівництво автозаправних станцій". За даними "Асоціації зелених України", жодного дозволу на таке будівництво державними органами не видавалось та й не могло бути видано, оскільки розташування АЗС безпосередньо біля мосту створює загрозу як для самої споруди, так і для людей, що нею користуються. Щербань переконаний, що розміщення в такому місці АЗС суперечить нормам чинного законодавства.

Він повідомив, що "Асоціація зелених України" зверталася з цього приводу до правоохоронних органів, і "прокуратура Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська порушила кримінальну справу за фактом самовільного будівництва споруд на самовільно зайнятих земельних ділянках, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України. Прокуратурою було встановлено, що будь-які дозволи на будівництво АЗС на земельних ділянках на початку проспекту ім. Газети «Правда» державними органами не видавались. І навіть більше, слідчий прокуратури, який вів кримінальну справу, визнав об'єкти будівництва, які встигли побудувати злочинці на захоплених земельних ділянках, речовими доказами та доручив спецпідрозділу "Беркут" охороняти їх".

"Асоціація зелених України" посилається на цитату з рапорту прокурора Дніпропетровської області Михайла Косюти, де зазначається, що "...згідно з розрахунком виконаного спеціалістами Дніпропетровського міжміського відділу Управління з контролю за використанням та охороною земель у Дніпропетровської області, розмір шкоди внаслідок самовільного зайняття вищевказаних земельних ділянок становить 109 тис. 467,28 грн.».

"Однак, не минуло і місяця, як будівництво вказаних АЗС продовжилось з новою силою", - наголошують в "Асоціації зелених України", зазначаючи, що будівництво проводиться серед білого дня на очах у охоронців з "Беркуту". При цьому "Беркутівці" роблять вигляд, начебто нічого протизаконного не відбувається і мовчазно спостерігають за проведенням будівництва, ігноруючи свої обов'язки по охороні будівельних майданчиків, що визнані речовими доказами в кримінальній справі.

Як зазначається в зверненні, будівництво ніхто і не думає припиняти. За інформацією АЗУ, ініціатори вказаного незаконного будівництва АЗС вирішили заручитися підтримкою у Верховній Раді України - вони звернулися до одного з народних депутатів, який свого часу обіймав посаду начальника УМВС України в Дніпропетровській області.

За інформацією "Асоціації зелених України", цей депутат, користуючись своїми повноваженнями та зв'язками, почав віддавати накази керівництву місцевої міліції та спецпідрозділу «Беркут» стосовно необхідності зняти охорону з вищевказаних АЗС і не заважати будівництву. Депутат запевнив, що у разі виникнення проблем з прокуратурою він бере це питання на себе.

При цьому у зверненні повідомляється, що "не останню роль в цьому корупційно-злочинному спектаклі відіграє ще один посадовець" - один із заступників прокурора області, який має дружні стосунки з одним із ініціаторів будівництва вказаних АЗС.

Говорячи про осіб, які ініціюють та проплачують будівництво вказаних АЗС, "Асоціація зелених України" зазначає, що це ті ж самі люди, які нещодавно в Дніпропетровську побудували без жодних дозвільних документів торгівельний центр, безпосередньо під центральним мостом - ресторан, в якому зараз розташовані гральні автомати. "Нам, на жаль, не відомі їхні точні імена та прізвища, але відомо, що вони в своїй більшості належать до азербайджанської громади міста", - зазначається в зверненні.

"Асоціація зелених України" звертається до Палиці з проханням не допустити повторення трагічних подій, які мали місце в Дніпропетровську, коли в залі ігрових автоматів, який також функціонував з численними порушеннями та без необхідних дозволів, загинули безневинні люди.

Автори звернення просять: вжити заходів для припинення корупційних дій правоохоронців та можновладців у цьому питанні, вжити заходів для припинення незаконного будівництва вищеназваних автозаправних станцій та ініціювати створення у ВР слідчої комісії з даного питання, притягнення винних осіб до відповідальності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...