App Store Google Play

Дніпропетровська ОДА знущається з вагітних

30.04.2009 17:19

Породіллям Софіївського району Дніпропетровщини доведеться їхати 70 км до найближчого пологового будинку в Кривому Розі. Про це повідомляє ICTV.

Тут закрили єдине пологове відділення. В обласному управлінні охорони здоров'я у своєму рішенні непохитні: заклад не пройшов акредитації, тамтешні лікарі некваліфіковані. Молоді фахівці до райцентру не їдуть через відсутність житла та мізерні зарплати.

Місяць тому тут закрили пологові зали, а потім і саме відділення. Тепер жінки мають їздити до Кривого Рогу. Нині в районі - 90 вагітних. Майбутні мами бояться, що народять дорогою. Діставатися треба 70 кілометрів, а траса вся в ямах та вибоїнах. У самій лікарні переконані: пологи майбутнім мамам коштуватимуть чимало.

Тамара Бідулько, виконувачка обов'язків головного лікаря Софіївської Центральної районної лікарні вважає, що регіональні центри - це прекрасно, але для забезпечених регіонів. А для людей бідних, у яких небагато коштів, це не є доцільним.

- Мені дуже важко, я навіть в магазин не можу сходити. Якщо мене перевозитимуть до міста, я не знаю, чим це може закінчитись, - пеерймається Наталія Єрома, майбутня мама.

В обласному управлінні охорони здоров'я закликають не панікувати. Дорогою вагітних супроводжуватимуть акушери. Чиновники ж виправдовуються: до такої новації вдалися заради самих жінок, адже в районній лікарні бракує кваліфікованих лікарів. А молодих фахівців сюди не заманиш.

Валентина Гінзбург, начальник управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації зізнається, що в районному пологовому відділенні працюють лише два лікаря акушера-гінеколога. Один з них не має юридичного права практикувати - він втратив всі сертифікати в юридичному полі і не може займатись медичною діяльністю. Другий лікар має посвідчення без категорії.

Поки ж жінок, у яких починаються раптові пологи, направляють до гінекологічного відділення. А подальшу долю пологового мають вирішити чиновники - на найближчій сесії обласної ради. Між тим, голова Дніпропетровської ОДА Віктор Бондар - сам багатодітний батько - пишається тим, що відкриває в області надсучасні медичні заклади з новітнім обладнанням, до якого лікарі з глибинки часто-густо не знають, як і підступитися, та навіть з вертолітними майданчиками для негайного реагування. Каже, що медичний сервіс в області незабаром (вочевидь до 2012 року)наблизиться до європейського. Звичайно, якщо доти в області залишиться кому надавати цю допомогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...