App Store Google Play

Бондар здійснив політичне самогубство

30.04.2009 21:16
Порушення обласним управлінням внутрішніх справ кримінальної справи за фактом заволодіння шляхом шахрайства майном в особливо крупних розмірах Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії є несподіванкою для ГРАДу і тієї частини громадськості Дніпропетровщини, яка уважно спостерігає за перебігом подій довкола ДОДТРК. Про це говориться в повідомленні прес-служби ГРАДу, поширеному сьогодні серед ЗМІ.

Зокрема у повідомленні говориться, що вчора ГРАД поширив заяву, в якій, оцінюючи стан конфлікту між керівництвом облдержадміністрації та журналістським колективом Дніпропетровського державного телеканалу, в якому органи внутрішніх справ використовуються як інструмент тиску на свободу слова та з метою розправи над керівництвом телеканалу за політичними мотивами, ми вважали за можливе констатувати безперспективність тиску влади на ДОДТРК і провал адміністративно-міліцейського бліц-кригу. Ці висновки грунтувались на глибокій обізнаності представників ГРАДу в ході і попередніх результатах перевірок, які за розпорядженням голови обладміністрації Віктора Бондаря здійснювали КРУ, УБЕЗ та податкова інспекція. В своїх висновках ми також спиралися на грунтовний юридичний аналіз ситуації, підготовлений для ГРАДу низкою незалежних адвокатів, які недвозначно вказали на відсутність факту і складу злочину в діях керівництва Дніпропетровського державного телеканалу і визначили відкриття будь-якої кримінальної справи по відношенню до фактів фінансово-господарської діяльності телеканалу абсолютно безперспективними. До того ж, ГРАД не очікував політичного самогубства губернатора Дніпропетровщини пана Бондаря та керівника Дніпропетровського обласного УМВС Анатолія Науменка.

Сьогоднішнє повідомлення про порушення кримінальної справи є ознакою того, що міліція Дніпропетровщини виявилась втягненою в чергову авантюру голови облдержадміністрації Віктора Бондаря, який свої особисті амбіції, та бажання зведення рахунків з директором ДОДТРК Вікторією Шиловою ставить вище за закон і авторитет органів державної влади. Порушення цієї кримінальної справи є ганебною сторінкою в історії органів внутрішніх справ Дніпропетровщини, яка має бути перегорнута якомога швидше. Кримінальні переслідування журналістського колективу ДОДТРК кидають тінь на органи внутрішніх справ і призведе лишень до чергового загострення політичної ситуації довкола телеканалу.

Як свідчить повідомлення, оприлюднене ВЗГ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, кримінальна справа порушена начебто за фактом заволодіння майном шляхом шахрайства. Журналістський колектив неодноразово доводив всім перевіряючим наявність всієї техніки, закупленої для ДОДТРК наприкінці 2008-початку 2009 року. Порушення кримінальної справи є абсурдом, оскільки дві камери, нестача яких використана як привід для порушення цієї справи, в цей час за офіційними документами знаходились на гарантійному обслуговуванні в м. Києві, в чому слідчі УБЕЗ могли би переконатися, якби здійснили подорож до м. Києва і пересвідчились в фізичній наявності камер. На сьогоднішній день обидві камери, що знаходились на гарантійному обслуговуванні, вже знаходяться в приміщенні ДОДТРК. Порушення кримінальної справи за цим абсурдним приводом ганьбить мундир працівників міліції, свідчить про те, що питання професіоналізму, честі, гідності і законності були принесені в жертву керівництву обладміністрації на політичне замовлення з боку Віктора Бондаря.

На переконання ГРАДу, справа шита білими нитками і розвалиться достатньо швидко. На сьогоднішній день це розуміють, в тому числі, і її організатори, замовники, і безпосередні виконавці. Тому сам факт порушення кримінальної справи використовується сьогодні з однією метою - нової інформаційної кампанії проти керівництва ДОДТРК та з метою його публічної дискредитації.

ГРАД займав і займає в цій ситуації принципову позицію, яка захищає передусім право громадян Дніпропетровщини на отримання об'єктивної і достовірної інформації. ГРАД стоїть на захисті свободи слова проти переслідування за політичними мотивами, що відбувається з журналістськими колективом Дніпропетровського державного, і відчуваючи підтримку сотень тисяч дніпропетровців сподівається на законне вирішення цієї проблеми і якомога швидке закриття незаконно порушеної кримінальної справи. З цією метою ГРАД звернеться до Президента України, Генпрокурора, голови СБУ, міністра внутрішніх справ та низки народних депутатів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...