App Store Google Play

Олег Царьов поговорив про культуру та слов'ян

28.04.2009 12:47

Голова обласної ради Юрій Вілкул провів робочу нараду з підготовки та проведення в області Днів слов'янської писемності і культури. Участь у нараді взяли народний депутат України Олег Царьов, представники духовенства, закладів культури, працівники обласної ради та облдержадміністрації. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

Вшанування пам'яті просвітителів слов'ян, творців слов'янської азбуки, проповідників християнства Святих Кирила та Мефодія відбувається протягом майже 150 років. День слов'янської писемності і культури, який припадає на день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, відзначається на теренах Болгарії, Чехії, Словаччини, Македонії, Білорусі та Росії як церковно-державні свята. Україна до цього переліку приєдналася п'ять років тому - у вересні 2004-го.

Починаючи з ХІІ століття святкування дня рівноапостольних просвітителів Кирила і Мефодія проходить 11 травня. Тому саме у цей день за ініціативою організаторів свята у всіх містах та районах області пройдуть конкурси-диктанти з української та російської мови „Слов'янська буковиця".

В рамках Днів слов'янської писемності і культури на Дніпропетровщині будуть проведені „круглі столи", науково-практичні конференції. Урочистості відбудуться 21-22 травня у приміщенні Дніпропетровського театру ім. Горького. 23-24 травня заплановано Хресну ходу та Молебень на честь святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. Учасники наради висловили численні пропозиції та побажання, щоб зробити свято дійсно яскравим і насиченим.

Зокрема, до участі в ньому планується залучити усіх представників слов'янських громад, представлених на Дніпропетровщині. Свої національні традиції можуть продемонструвати болгари, білоруси, чехи, словаки, росіяни й серби, які проживають на території регіону.

На переконання організаторів, Дні слов'янської писемності і культури мають сприяти об'єднанню усіх націй і народностей, поширенню консолідації, миру і взаєморозуміння в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...