App Store Google Play

Олег Царьов поговорив про культуру та слов'ян

28.04.2009 12:47

Голова обласної ради Юрій Вілкул провів робочу нараду з підготовки та проведення в області Днів слов'янської писемності і культури. Участь у нараді взяли народний депутат України Олег Царьов, представники духовенства, закладів культури, працівники обласної ради та облдержадміністрації. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

Вшанування пам'яті просвітителів слов'ян, творців слов'янської азбуки, проповідників християнства Святих Кирила та Мефодія відбувається протягом майже 150 років. День слов'янської писемності і культури, який припадає на день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, відзначається на теренах Болгарії, Чехії, Словаччини, Македонії, Білорусі та Росії як церковно-державні свята. Україна до цього переліку приєдналася п'ять років тому - у вересні 2004-го.

Починаючи з ХІІ століття святкування дня рівноапостольних просвітителів Кирила і Мефодія проходить 11 травня. Тому саме у цей день за ініціативою організаторів свята у всіх містах та районах області пройдуть конкурси-диктанти з української та російської мови „Слов'янська буковиця".

В рамках Днів слов'янської писемності і культури на Дніпропетровщині будуть проведені „круглі столи", науково-практичні конференції. Урочистості відбудуться 21-22 травня у приміщенні Дніпропетровського театру ім. Горького. 23-24 травня заплановано Хресну ходу та Молебень на честь святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. Учасники наради висловили численні пропозиції та побажання, щоб зробити свято дійсно яскравим і насиченим.

Зокрема, до участі в ньому планується залучити усіх представників слов'янських громад, представлених на Дніпропетровщині. Свої національні традиції можуть продемонструвати болгари, білоруси, чехи, словаки, росіяни й серби, які проживають на території регіону.

На переконання організаторів, Дні слов'янської писемності і культури мають сприяти об'єднанню усіх націй і народностей, поширенню консолідації, миру і взаєморозуміння в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...