App Store Google Play

За витівками чиновників і супутник не встежить

23.04.2009 11:32

Дніпропетровські екологи б'ють на сполох - зелені насадження на території міста неухильно скорочуються. Цей факт підтверджують фотознімки, отримані за допомогою супутника.

«Ми проводили роботу з вивчення стану зелених насаджень Дніпропетровська, - повідомив на прес-конференції науковий співробітник Інституту проблем природокористування й екології Олег Скрипник. - Вона виконувалася із застосуванням сучасних технологій, що дозволяють об'єктивно подивитися на проблему без урахування людського чинника. Робота проводилася за методом вегетаційного індексу. Цей метод дає можливість усі об'єкти зеленого кольору враховувати й визначати їхню площу. За результатами досліджень ми дійшли висновку, що за останнє десятиліття площа зелених насаджень у Дніпропетровську скоротилася на 3%».

О. Скрипник стверджує, що підрахунки вчених свідчать: на одного дніпропетровця припадає всього п'ять квадратних метрів озеленення, хоча нормою є 23. На підставі цих даних екологи рекомендували міській владі збільшувати площу зелених насаджень. На їхню думку, в Дніпропетровську слід озеленити 2346 гектарів території міста. Вчені склали план першочергових заходів, відповідно до якого треба звернути особливу увагу на озеленення дві тисяч гектарів водоохоронної зони, зсувонебезпечних схилів балок і облаштування зелених зон, які за чинними нормами мають розташовуватися не далі ніж за 20 хвилин ходьби від будь-якого житла.

«Ми запропонували, - сказав О. Скрипник, - щоб у центрі міста жоден квадратний метр не залишався не озелененим. Для цього можна використати вертикальне й дахове озеленення, як це роблять у містах Європи. Крім того, ми рекомендували міській владі створити систему моніторингу зелених насаджень».

Наскільки далекі ці добрі побажання від міської реальності, показав конфлікт на вулиці Янгеля, де живуть працівники «Південмашу» та конструкторського бюро «Південне». Днями робітники й фахівці, котрі виготовляють супутники, прокинулися вранці від виску бензопил. У сквері, який ракетники своїми руками посадили сорок років тому, робітники валили блакитні ялини, каштани й липи.

Мешканці навколишніх будинків встигли відстояти лише одну величезну ялину, однак і її наступного дня спиляли. Незабаром з'ясувалося, що своє «добро» на знос дерев дала міська влада, зокрема, й мер Дніпропетровська. На місці скверу вони відвели комерційній структурі землю під будівництво кафе. «Нам показали копію протоколу, - розповіла на прес-конференції член ініціативної групи, працівник ГКБ «Південне» Тетяна Крутова, - що жителі вулиці Янгеля самі дали згоду на будівництво кафе. Однак це неправда. Ми написали заяву й передали її до суду. У нас і так зусібіч кафе, дискотеки, казино. Жителі обурені такою поведінкою міської влади. Якщо вона хоче зберегти чесне обличчя, то нехай поверне нам сквер. У нашому мікрорайоні багато шкіл і дитячих майданчиків, і ми хочемо, щоб наші діти жили в оточенні природи». Наразі міські екологічні організації розбираються із законністю передання скверу на вулиці Янгеля під забудову.

Один з екологів Олексій Ангурець вважає, що чиновникам і бізнесменам байдуже до простих людей. «Забудовниками, - говорить він, - нібито було зібрано близько трьохсот підписів жителів, які не заперечували вирубки скверу, але ми не знайшли поки жодної такої людини. Крім того, люди заперечують свою участь у громадських слуханнях. Вони говорять, що підписи збиралися під виглядом заяв про ремонт труб. У зв'язку з цим, ми передали всі матеріали до прокуратури. Якщо мала місце фальсифікація громадських слухань, то правоохоронні органи зобов'язані дати цьому факту належну оцінку».

«День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...