App Store Google Play

З абортами боротимуться психіатри на колесах

22.04.2009 16:50

Широке та відверте обговорювання теми запобігання небажаній вагітності та проблеми абортів на усіх рівнях від жіночих консультацій та навчальних закладів і аж до Інтернет-форумів дало свої результати - статистика свідчить, що упродовж останніх декількох років кількість абортів в нашій області зменшилася практично удвічі. Водночас, навіть нинішні дані не втішають: на 10 тисяч жінок дітородного віку припадає 18,8 абортів. Таку інформацію оприлюднив Дніпропетровський обласний центр здоров'я. Варто зауважити, що самі ж лікарі зізнаються, що реальна цифра відрізняється від офіційної в рази! Якщо спроектувати ці цифри на реальну кількість жінок дітородного віку в області (більше 813 тисяч), виявиться, що Дніпропетровщина недорахувалася 1530 нових мешканців.

За даними Центру, торік майже 17 тисяч вагітностей на Дніпропетровщині не мали логічного та щасливого закінчення - народження дитини. 93,7% з цих вагітностей були незапланованими, 76,5% - перервані за наполяганням жінок.

В Центрі здоров'я зауважують, що головною причиною високого рівня захворюваності на гінекологічні та урологічні хвороби, ВІЛ/СНІД, а також на хвороби, що передаються статевим шляхом, є недотримання населенням правил безпечної сексуальної поведінки, а також необізнаність з питань існуючих можливостей лабораторного обстеження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Аби змінити цю ситуацію на краще, Головне управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації  спільно з міжнародним проектом „Разом до здоров'я" та благодійним фондом „Віртус" проводитиметься обласний місячник планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я. Він стартував 21 квітня і триватиме до 22 травня. Організатори підготували цілк низку просвітніх заходів та матеріалів для розповсюдження серед населення під час проведення місячника, зокрема і серед студентської молоді.

Благодійний фонд „Віртус" має у своєму розпорядженні мобільну амбулаторію, що дозволяє наблизити консультативну, діагностичну, лікувальну допомогу різним категоріям населення, особливо у віддалених сільських районах. Дві таких амбулаторії працюватимуть у восьми районах області - Томасівському, Юріївському, Нікопольському, П'ятихатському, Широківському, Апостолівському, Криворізькому та Софіївському. Усі бажаючі зможуть проконсультуватися з фахівцями обласних лікувальних закладів: гінекологом, психіатром, наркологом, дерматовенерологом та іншими.

Під час роботи мобільних амбулаторій проводитимуться і просвітницькі заходи для молоді: розповсюдження інформаційних матеріалів, презервативів, демонстрація фільмів; вільний доступ населення районів до безкоштовного обстеження на хвороби, що передаються статевим шляхом та на ВІЛ/СНІД. Водночас, для районних медичних працівників будуть проведені навчальні семінари з метою підвищення їх рівня обізнаності у проблемі репродуктивного здоров'я.

А у День сім'ї - 15 травня студенти філфаку та журфаку візьмуть участь у конкурсі творів. Свої есеї та оповідання учасники можуть представляти у двох номінаціях: «Родина, родина від батька до сина...» - популяризація сімейних цінностей, подружньої вірності, материнства та батьківства, а також « Кохання романтичне, хвороба ні».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...