App Store Google Play

Чорнобильців не захищають, обмежуючись пенсіями

22.04.2009 09:01

Соціальний захист чорнобильців в Україні залишає бажати кращого - таку думку висловив під час прес-конференції в ІА "Новий міст" Голова ради ГО "Союз Чорнобиль Україна" Дніпропетровської області Олег Геращенко.

Для фінансування в повному обсязі тільки прийнятих на сьогодні Кабміном та Верховної Радою програм щорічно необхідно не менш 50 млрд. грн., а бюджетом 2009 року передбачено лише 6 млрд. грн. На сьогодні загублений реєстр потерпілих, справами чорнобильців займаються різні відомства, передаючи їх від одного міністерства до іншого. З 2007 року Дніпропетровське обласне управління статистики не веде облік чорнобильців у регіоні через недофінансування. Загострилися житлові та пенсійні проблеми, роками не вирішуються питання з оздоровленням та забезпеченням автомобілями.

За словами пана Геращенка, у черзі на отримання житла на Дніпропетровщині сьогодні знаходяться 160 чорнобильців. В 2008 році не було виділено жодного квадратного метра, не виділені кошти й на 2009 рік. Було розпочате будівництво диспансеру в Дніпропетровську на пл. Жовтневій, навіть перший поверх встигли звести. Але через те, що в об'єкта не було балансоутримувача, будівництво зупинилося і невідомо, чи буде поновлено.

Наталя Корнійчук, начальник управління пенсійного забезпечення Пенсійного фонду в Дніпропетровській області, що теж приймала участь у прес-конференції, повідомила, що на 1 квітня в області зареєстровано 10,5 тис. пенсіонерів-чорнобильців, 1,5 тис. з яких отримують пенсію з інвалідності, а 188 родин - з втрати годувальника.

На думку чиновника, з 2008 року істотно підвищений розмір чорнобильських пенсій, зокрема, мінімальний розмір державної допомоги з інвалідності учасникам ліквідації аварії 1986 року збільшений майже у два рази; ліквідаторам 1987-1990 років й особам, евакуйованим із зони відчуження в 1996 році, - майже в півтора рази; розмір додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю громадян, віднесений до першої категорії, збільшений майже в сім разів, для 2-й, 3-й, 4-й категорії - майже у дев'ять разів.

Як відзначила Наталя Корнійчук, пенсії чорнобильців в середньому вищі за аналогічні для звичайних пенсіонерів. Зокрема, середній розмір пенсії для чорнобильців, що вийшли на пенсію за віком, сьогодні становить 1,5 тис. грн., для інвалідів - 1364 грн., з втрати годувальника - 1039 грн. Щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров'ю для інвалідів I групи становить 30% прожиткового мінімуму, II групи - 20%, для інвалідів III групи дітей-інвалідів, а також хворих променевою хворобою - 15% прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум на сьогодні становить 498 грн.

Пані Корнійчук відзначила також, що чорнобильці активно позиваються на Пенсійний фонд до суду - лише за минулий рік вони це зробили 143 рази. Рахунок поки що не на користь позивачів: 25 рішень винесено на користь чорнобильців, 37 - на користь Пенсійного фонду.

На сьогоднішній день фінансування й виплата пенсій провадяться вчасно й у повному обсязі, наголосила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...