App Store Google Play

Пластунам – квест, а мешканцям – чисте місто

19.04.2009 15:25

18 квітня за підтримки національної скаутської організації ПЛАСТ у Дніпропетровську відбувся оригінальний захід - тематичний квест «Занедбане місто», головною метою якого було привернути увагу громадян та особисто молоді до проблеми забруднення нашого міста.

Організація ПЛАСТ була заснована у 1911 році трьома студентами: Петром Франко, сином славетного Івана Франка, доктором Олександром Тісовським та Іваном Чмолою за принципом скаутських організацій світу. Проте після революції діяльність ПЛАСТУ була заборонена і тільки у 90-х роках «пластуни» знов заявили про себе.

Цього року активісти ПЛАСТУ проводять серію тематичних квестів. Цей - екологічний, другий за рахунком.

«Це виключно наша ініціатива! - зізнається організатор цього заходу Тетяна Бріцька, активна «пластунка», - Усі ці квести ми проводимо за власний рахунок. Працюємо майже на голому ентузіазмі. Єдине - у цей раз фонд соціальних програм нашого міста «Наш дім Дніпропетровськ» допоміг нам з призами. Щиро дякуємо!»

«У квесті приймає участь дві команди, - пояснила одна з ініціаторів Віра Сикорська, -  Одна з них стартує з площі Островського, друга - з підстанції. Вони рухаються назустріч одна одної, на своєму шляху виконуючи різноманітні зашифровані так звані екологічні завдання та задачки у найбільш забруднених куточках Дніпропетровська, орієнтуючись тільки по фотокарткам. Ми, як координатори, стоїмо на різних точках, видаючи учасникам наступне завдання. Та команда, яка швидше усе виконає, стає переможцем!»

Участь у квесті приймали виключно студенти. Враховуючи той факт, що у більшості своїй молодь не дуже піклується про навколишнє середовище, було трохи дивно але від того не менш приємно спостерігати за тим, як анітрохи не сперечаючись, учасники брали у руки пакети для сміття та прибирали вказане за завданням місце.

Найбільш вразило становище біля колишнього кінотеатру «Експрес». Як виявилось, це улюблене місце перебування бомжів та наркоманів. Дійсно жахлива картина. І, нажаль, це місце - не єдине у Дніпропетровську.

«Ідея прийняти участь у квесті мені здалась цікавою, - посміхається Артем, студент першого курсу Дніпропетровського національного університету, - Анітрохи не жалкую!»

Трохи здивував той факт, що інтерес до участі у заході виявило не дуже багато людей. Учасників було усього десять, по п'ять у кожній команді.

«Інформації було достатньо! Ми давали оголошення з приводу заходу майже усюди! - говорить Тетяна Брицька, - І дуже шкода, що ця проблема залишає байдужими багатьох! Цей квест - не останній! Тож, будемо сподіватись, що усе-таки, колись над екологічним становищем Дніпропетровська серйозно замисляться і нарешті почнуть дієво змінювати його на краще!»

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...