App Store Google Play

"Брама" не відповідає жодним правилам та нормам

17.04.2009 14:02

Дніпропетровськ - одне з небагатьох міст України, де активно розробляється містобудівна документація. На сьогодні у місті діє розрахований до 2026 року Генплан, розроблені та ухвалені Правила забудови та План червоних ліній міста, здійснюється розробка 12 детальних планів території.

Зокрема, на стадії держекспертизи знаходиться план детального планування (ПДП) території Червоноповстанської балки, розпочато роботу зі створення  ПДП в районі Озерки. Крім того, триває робота над ПДП території ж/м Воронцовський на ділянці віл Центрального до Амурського мосту, території, обмеженої просп. Кірова, вул. Свєтлова, вул. Артема, просп. Ілліча; території житлового району Парус-3, території в межах вулиць Широкої та Замполіта Біляєва (ж/м Фрунзенський-3).

За словами головного архітектора Дніпропетровська Юлії Саєнко, така документація дозволить забудовувати місто прозоро, а також сприятиме ефективному використанню земельних ділянок.

А вже незабаром почнеться розробка концепції висотного будівництва в центральній частині міста. Вона встановить припустимі параметри поверховості об'єктів, що будуються, а також зони для їх розміщення. На розробку такої концепції з міського бюджету вже виділено 300 тисяч гривень. В концепції будуть використані деякі розробки архітектора Олександра Дольника, який вважається  автором найвисотніших багатоповерхівок у місті (28-поверхові "Башти" заввишки 106 метрів, наразі будується також "Брама" на 50 поверхів 204 метри заввишки).

А поки що висотність об'єктів, що будуються або проектуються у місті, регламентується історичними ареалами та державними органами з охорони історичної спадщини. А всі будівлі вищі за 73,5 метри вважаються експериментальними, адже досьогодні не існує нормативних документів на подібні споруди. Тому у нашій країні і не будують хмарочосів, а будівлі вищі за 73,5 метри отримують індивідуальні технічні вимоги з високого дозволу чиновників.

Але схоже, що висотне будівництво скоро вже вийде з розрядку експериментального. З 1 вересня 2009 року мають набути чинності розроблені спеціалістами Мінрегіонбуду державні будівельні норми для спорудження будівель вищих, ніж 73,5 м.

Щоправда, нажаль для інвесторів та архітекторів, нові СНіПи торкнуться лише будівель висотою до 100 м, а всі проекти, які є вищими за цю позначку, як і раніше, доведеться розробляти в індивідуальному порядку. Дніпропетровські архітектори не надто тішаться з таких обмежень, адже більшість їх проектів виходять за встановлені межі. Всю потрібну документацію потрібно узгоджувати в державних архітектурних інстанціях, а цей процес є не лише тривалим, але й затратним.

Водночас, Дніпропетровськ, який вважається «батьком" українських багатоповерхівок, продовжує встановлювати нові рекорди. Після тривалої процедури проходження різноманітних узгоджень отриманий дозвіл Мінрегіонбуду та експериментальне будівництво 50-поверхової "Брами" - найвищої споруди не лише у Дніпропетровську, але в усій Україні. Наразі, як повідомив Олександр Сирота, ген. директор ЗАТ "Спарта", на майданчику в 2 гектари вже почали встановлювати палі. Майбутній комплекс складатиметься з п'яти об'єктів ("Перехрестя", "Зігзаг", "Брама",  "Платформа", "Клин"), що будуватимуться у кілька черг. "Браму" та "Платформу" планують звести до 2012 року, а решта комплексу буде завершена до 2016.

Власне, у  самій "Брамі" передбачені магазини, офіси, а починаючи з сьомого поверху - житло на 764 квартири площею від 50 до 200 кв.м.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...