App Store Google Play

У Дніпропетровську залишилось п'ятеро Героїв Радянського Союзу

16.04.2009 17:20

17 квітня у Дніпропетровську вітатимуть Героїв Радянського Союзу. Сьогодні, за інформацією управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради, їх у нашому місті лише п'ятеро Тож представники міської влади планують завітати до кожного з них, аби вручити традиційні квіти та подарунки.

Усі п'ятеро Героїв Радянського Союзу-мешканців Дніпропетровська - чоловіки: льотчик Олексій Колесников, артилерист Олексій Назаров, артилерист Іван Соломоненко, льотчик Олексій Догадайло та артилерист Олександр Волохов.

Вперше звання „Герой Радянського Союзу" було присвоєне рівно 75 років тому - 16 квітня 1934 року семеро льотчиків за те, що врятували челюскінців. Під час Великої Вітчизняної війни „Героями Радянського Союзу" стали понад двісті уродженців Дніпропетровська. Загалом до кінця війни це звання було присвоєне 11 тисячам 603 захисникам Вітчизни, понад чверть з них отримали звання за форсування Дніпра.

Історична довідка:

Соломоненко Іван Іванович - командир батареї 1309-го винищувально-протитанкового артилерійського полку 46-й окремої винищувально-протитанкової артилерійської бригади 21-й армії Ленінградського фронту, старший лейтенант. З 1969 року підполковник І.І. Соломоненко - у запасі. Живе в Дніпропетровську. Працював директором готелю "Україна", потім старшим інженером виробничого об'єднання "Дніпробудіндустрія".

Назаров Олексій Прокопович - заряджальник знаряддя 451-го гаубичного артилерійського полку 40-й гаубичної артилерійської бригади 11-й артилерійської дивізії 6-й армії Південно-Західного фронту. Олексій Назаров у бою 23 березня 1943 року за село Пятницьке Чугуївського району Харківської області України в складі розрахунку знищив чотири ворожих танки. Після виходу з ладу розрахунку червоноармієць Назаров О.П. знищив ще чотири танки супротивника, і виніс із поля бою пораненого командира взводу. В 1970 році закінчив Харківський автодорожній інститут. До виходу на заслужений відпочинок працював на автодорожньому підприємстві Дніпропетровська.

Колєсников Олексій Васильович - льотчик 118-й окремої ескадрильї далекої розвідки 7-й повітряної армії Карельського фронту, старший лейтенант. В 1942 році пілот-розвідник Колєсников без прикриття, незважаючи на найсильнішу протидію загороджувальної й винищувальної авіації ворога, розкрив аеродромну мережу та базування авіації супротивника на південній ділянці Карельського фронту. Трохи пізніше він тричі сфотографував оборонну смугу супротивника на чотирьох напрямках наступу радянських військ.

Догадайло Олексій Дмитрович - командир ланки 177-го гвардійського винищувального авіаційного полку 14-й гвардійської винищувальної авіаційної дивізії 3-го гвардійського винищувального авіаційного корпусу 5-й повітряної армії 2-го Українського фронту, гвардії старший лейтенант. За роки війни капітан Догадайло О.Д. зробив двісті п'ятдесят шість успішних бойових вильотів, брав участь у п'ятдесяти шести повітряних боях, збивши вісімнадцять літаків супротивника. Після війни О.Д. Догадайло продовжував службу у ВПС. В 1954 році він закінчив Військово-повітряну академію. З 1961 року полковник Догадайло О.Д. - у запасі.

Волохов Олександр Миколайович - навідник знаряддя артилерійської батареї 1118-го стрілецького полку 333-й стрілецької дивізії 6-й армії 3-го Українського фронту, старший сержант. 26 листопада 1943 року старший сержант Волохов при форсуванні Дніпра в районі південніше міста Запоріжжя одним з перших досяг правого берега, брав участь у відбитті ворожих контратак. Після виходу з ладу командира знаряддя замінив його. Під його командуванням розрахунок відбив ще 2 контратаки гітлерівців, знищив 2 кулеметні точки та кілька десятків ворожих солдатів. Служив на командних посадах в артилерії. В 1958 році закінчив Львівські курси політскладу. В 1973 році підполковник Волохов звільнений у запас. До виходу на пенсію працював у відділі позавідомчої охорони в Індустріальному РОВД міста Дніпропетровська.

За матеріалами Герои страны

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...