App Store Google Play

Наче й не будують, а люди гинуть на будівництві

16.04.2009 10:45

15 квітня 2009 року територіальне управління Держгірпромнагляду провело спільну нараду з представниками Головного управління з будівництва та архітектури облдержадміністрації, обласного комітету профспілок працівників будівництва та будматеріалів, об`єднання роботодавців, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та представників підприємств будівельної галузі. Радилися щодо стану безпеки праці в галузі, виробничий травматизм та заходи щодо його попередження. Нарада була не випадковою, адже не зважаючи на те, що у 2008 році та 1 кварталі 2009 року в Дніпропетровській області майже втричі знизилися обсяги будівельно-монтажних робіт,  виробничий травматизм у галузі, у тому числі зі смертельними наслідками, залишається на високому рівні.

Як повідомив в.о. начальника Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в енергетиці, будівництві, об`єктах котлонагляду та підйомних споруд Андрій Воловицький, у 2008 році на підприємствах будівельної галузі регіону сталося 50 нещасних випадків на виробництві (у 2007 році - 55), в тому числі 9 випадків зі смертельним наслідком (у 2007 році - 10). Основними травмуючими факторами для будівельників були падіння з висоти, дорожньо-транспортні пригоди, падіння предметів тощо.

Випадки смертельного травмування працівників на будівельних об`єктах зафіксовані й з початку 2009 року. Зокрема, 9 лютого на будівельному об`єкті "Житловий комплекс по вул. Ульянова, 17а" у м. Дніпропетровську в результаті падіння в шахту ліфта з 22 поверху будівлі загинув 44-річний електрогазозварювальник ТОВ НПБФ «Полістрой». Розслідуванням випадку з`ясовано, що захисне огородження дверного отвору шахти ліфта не відповідало вимогам будівельних норм і правил. До того ж постраждалий перебував на будмайданчику в стані алкогольного сп`яніння, і з ним не було проведено інструктажу з охорони праці на робочому місці. До адміністративної відповідальності інспекцією були притягнуті директор та виконроб ТОВ НПБФ «Полістрой», а також інженер з нагляду за будівництвом генеральної підрядної організації ТОВ «Сім-Інвест».

Окрім того, з початку поточного року на будівельних майданчиках регіону сталося декілька випадків зі смертельним наслідком із громадянами, з якими будівельними компаніями не були укладені трудові договори на виконання робіт відповідно до вимог законодавства. Зокрема, 25 січня на території середньої школи №22 м. Дніпропетровська був засипаний ґрунтом зі стіни траншеї 49-річний мешканець м. Верхньодніпровська, який виконував роботи за угодою з ЗАТ «Мережа-Сервіс». 26 березня на території структурного підрозділу ДП «Дніпродзержинський завод залізобетонних виробів» в результаті вибуху балону з киснем були смертельно травмовані двоє осіб віком 18-ти та 32-ох років, які не є працівниками підприємства, але здійснювали на його території газозварювальні роботи.

З метою попередження нещасних випадків від початку 2009 року теруправлінням Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області проведено 134 перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах. В результаті виявлених порушень вимог безпеки призупинялась експлуатація 162 об`єктів або виконання робіт. До адміністративної відповідальності притягнуто 97 посадових осіб та робітників підприємств, до органів прокуратури направлено 5 матеріалів.

За підсумками обговорень учасники наради ухвалили низку рішень стосовно посилення державного нагляду та профспілкового контролю за станом безпеки на будівельних майданчиках - проведення перевірок безпечної роботи баштових кранів, перевірок забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, виконання інших заходів промислової безпеки та охорони праці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...