App Store Google Play

Забудовники поставили пам’ятник архітектури під загрозу руйнування

15.04.2009 11:32
Прямо поруч з житловим будинком на вул. Карла Либкнехта, 59 незабаром може вирости черговий торгівельний центр. Про це «Дніпрограду» повідомили мешканці даного будинку, які звернулись в гродмадьску приймальню ГРАДу для захисту своїх прав.

Вказана земельна ділянка 1 березя 2009 року рішенням сесії міської ради була виділена в оренду ПП «Авто-Прайд» для проектування і будівництва громадсько-торгівельного комплексу. У громади їхньої думки, як завжди, не спитали - жодних громадських слухань не проводилось. Проте, не гаючи часу, приватне підприємство огородило отриману ділянку забором і почало забивати палі. Мешканці будинку по вул. Карла Лібкнехта, 59 бояться, що їхній дім від робіт, які відбуваються на метровій відстані, просто розвалиться - бо збудований він був ще на початку минулого століття.

«Так як на момент прийняття рішення про оренду ділянки вже були прийняті Правила забудови міста, будь-яке виділення землі повинно відбуватися тільки після розробки та затвердження проекту розподілу території кварталу, - говорить координатор ГРАДу та голова Форума порятунку Дніпропетровська Любов Каптєла, - На даний момент навіть розробка проекту містобудівного обгрунтування вже є незаконною. У випадку з даним об'єктом ніякого розподілу території проведено не було».

Любов Каптєла заявляє, що у ФПД є всі підстави стверджувати, що будинок по Карла Лібкнехта, 59, мешканці якого звернулись до громадської приймальні ГРАДу, є пам'ятником історії та архітектури. А будь-який пам'ятник має свою охоронну територію, отже будувати поруч з ним нічого не можна.

«Будинок був зведений у 1905 році, у ньому вже є тріщини, проте він не аварійний, хоча й потребує капітального ремонту, - говорить Любов Каптєла, - Жодних документів забудовники мешканцям не пред'явили, у людей є тільки договір, в якому говориться, що в разі, якщо їхній будинок буде зруйнований внаслідок будівельних робіт, їм будуть відшкодовані всі збитки. Хоча договір складено таким чином, що у випадку, якщо їхній будинок все ж впаде, люди не зможуть довести, що саме стало причиною цього, отже не отримають жодних компенсацій. В будь-якому разі, приватний підприємець несе відповідальність тільки своєю власністю - наприклад, квартирою. Навіть в кращому випадку, якщо він її продасть, цього, звичайно, не вистачить, щоб відшкодувати людям вартість їхніх квартир та майна».

«Ми допомогли мешканцям написати скаргу в ГАСК, в ГоловАПУ, на ім'я міського голови та в обладміністрацію з проханням здійснити заходи щодо припинення незаконного будівництва та руйнування пам'ятника архітектури», - розповідає голова Форуму порятунку Дніпропетровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...