App Store Google Play

Медики міста говорять, що Рудяк їм не погрожував?

13.04.2009 18:36

Напередодні сесії міської ради, яка відбулася минулої середи - 8 квітня, лідер громадської організації "Наш дім - Дніпропетровськ" Ігор Циркін в ефірі одного з місцевих каналів заявив про тиск, який чинить на головних лікарів медичних закладів міста керівник міського управління охорони здоров'я Олександр Рудяк. За словами Циркіна, головним лікарям під загрозою звільнення заборонено працюватиз Фондом "Наш дім - Дніпропетровськ" та приймати допомогу у вигляді медичного обладнання.

Сам Рудяк, так само як і присутні на нараді з головними лікарями депутати міськради, рішуче заперечив факт здійснення бодай мінімального тиску.

Сьогодні, 13 квітня, прес-служба Дніпропетровської міської розповсюдила звернення медичної громади Дніпропетровська до керівників установ, закладів, організацій та населення міста:

"Шановні дніпропетровці!

Медичні працівники стали заручниками ситуації, коли в умовах економічної кризи, обмеженого фінансування галузі, найнижчого рівня заробітної плати, необхідно надавати якісну, високоспеціалізовану  медичну допомогу. Проте, незважаючи на складнощі ми гідно виконуємо свій професійний обов'язок і відповідально працюємо. В такій ситуації нас глибоко обурює нагнітання негативної інформації та перекручування фактів щодо роботи  департаменту охорони здоров'я та його керівника. Під постійним контролем директора департаменту знаходяться питання матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних закладів, подальша реорганізація та оптимізація їх роботи.

Зокрема, для медичних закладів 2008 року за рахунок міського бюджету було закуплено обладнання на суму 10 мільйонів 327 тисяч гривень. На ці гроші придбано 308 одиниць обладнання та 22 автомобілі.

За рахунок коштів цільового фонду Дніпропетровської  міської ради  протягом минулого року закуплено обладнання на суму 2 мільйони 590 тисяч гривень. За рахунок коштів обласного бюджету - на 239 тисяч гривень.

Таким чином 2008 року на закупку обладнання та автомобілів для лікувально-профілактичних закладів міста витрачено 13 мільйонів 156 тисяч гривень, що на 4 мільйони 672 тисячі більше ніж 2007.

За рахунок коштів державного бюджету протягом минулого року медичні заклади міста отримали 38 одиниць сучасного обладнання на  6 мільйонів 700 тисяч гривень.

2008 року медичні заклади також отримали благодійні внески та пожертви на 17 мільйонів 15 тисяч гривень. Ці гроші були направлені на медикаменти та перев'язувальні матеріали, обладнання, інвентар, поточний та капітальний ремонт.

На наш погляд, суспільство має замислитись, що в руках медичних працівників найцінніший скарб - здоров'я людини."

Наразі не зрозуміло, хто є автором цього надзвичайно виваженого та складеного за кращими традиціями дипломатії листа і хто саме з представників "медичної громади" підписався під даним зверненням.

Тож кожен зрозуміє так, як схоче: чи то медична громада просить Циркіна не перекручувати факти щодо роботи  департаменту охорони здоров'я та його керівника, чи то вони звертаються до депутатів. А найголовніше - чому саме до керівників установ, закладів, організацій та населення міста звертаються сердешна громадськість і чого вона очкує у відповідь? Судячи з останніх тенденцій,  вже незабаром ЗМІ мають отримати іншу версію звернення медиків - кардинально відмінну від наведеної вище.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...