App Store Google Play

У Кривому Розі суддя допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі

10.04.2009 15:19
Співробітники Департаменту Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС України в Дніпропетровській області викрили заступника голови одного з районних судів Кривого Рогу, який допоміг шахраям відібрати у людей майже 70 га землі.

Як повідомляє Департамент по зв'язках з громадськістю і міжнародній діяльності МВС України, служителю Феміди інкримінується винесення завідомо неправомірної ухвали по цивільній справі, якою визнане право власності на земельні ділянки.

Зокрема, встановлено, що певні особи, виходячи з бізнес-інтересів, скуповували землі сільськогосподарського призначення (паї жителів сіл), які надалі перепродувалися або використовувалися під будівництво котеджів і розважальних закладів.

"Переоформлення паїв здійснювалося шляхом проведення фіктивних операцій з документами, тобто оформлялися договори куплі-продажу земельних ділянок без підписів власників паїв або ж ставилися підписи на чистих аркушах, на яких пізніше друкувався текст договору. Власники паїв не знали, які документи підписують, а деяким з них пояснювали, що підписуються договори оренди", - відзначили в Департаменті.

Надалі з метою створення судового прецеденту від імені власників паїв до суду подавалися позови про стягнення боргу з людей, які купили у них землю і не розрахувалися повністю. Покупці ж зверталися із стрічним позовом до власників паїв. В результаті в суді такі договори на землю визнавалися недійсними, а між сторонами укладався договір або ж заявники відмовлялися від позову, а земля незаконно переходила у власність інших осіб, які не займалися і не збиралися займатися сільським господарством.

При цьому в Департаменті відзначили, що заступник голови суду одного з районних судів Кривого Рогу точно знав, що мораторій на відчуження земельних ділянок і паїв діє до 1 січня 2008 року за умови вступу у силу законів України про державний земельний кадастр і про ринок земель.

"Таким чином, суддя проігнорував вимоги ст.78, ст.81, ст.130, ст.132 Земельного кодексу України ст.220, ст.334, ст.657 Цивільного кодексу України і Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України по забороні продажу земель сільськогосподарського призначення до ухвалення відповідних законодавчих актів" і в ході розгляду цивільної справи ухвалив завідомо неправомірне судове рішення. Унаслідок неправомірних дій судді незаконно відчужено 69,3 га землі, ринкова вартість якої складає майже 5,8 млн.грн.", - підкреслили в МВС.

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...