App Store Google Play

Приват залишить "Аеросвіт" босим, голим і порожнім

09.04.2009 08:57

Найбільша українська авіакомпанія "Аеросвіт" втратила стратегічного партнера на чартерних маршрутах - туристичну компанію Tez Tour. У вівторок оператор оголосив, що його новими партнерами стали авіакомпанії "Дніпроавіа" та "Роза вітрів". Про це пише газета "Комерсант-Україна".

На замовлення туроператора Tez Tour авіакомпанія "Дніправіа" здійснюватиме чартерні перевезення до Єгипту та Туреччини з Києва, Дніпропетровська іОдеси.  Раніше "Дніправіа" забезпечувала для Tez Tour чартерні перевезення лише з Дніпропетровська до Туреччини.  Крім "Дніправіа", чартерні перельоти зі Львова, Харкова, Донецька та Одеси до Туреччини і Єгипта для Tez Tour здійснюватиме авіакомпанія "Роза вітрів".

Вперше про можливу зміну партнера директор Tez Tour Йосип Андрік заявив наприкінці березня. Тоді він пояснив, що "Аеросвіт" скоротив парк повітряних човнів і виділив для чартерних перевезень лише один літак, тоді як Tez Tour необхідно щонайменше три.

"Аеросвіт" дійсно скоротив парк, але в авіакомпанії запевняють, що готові виділити Tez Tour необхідну кількість літаків і здивовані її рішенням.

"Ми, як і раніше, вважаємо туркомпанію своїм стратегічним партнером і сподіваємося на продовження співпраці", - заявили в "Аеросвіті".

У Tez Tour уточнюють, що співпрацюватимуть з авіакомпанією на одному чартерному напрямку: Київ-Шарм-Еш-Шейх.

"Ми не можемо одразу розірвати відносини з перевізником, адже зв'язані взаємними зобов'язаннями. Крім того, ми продовжимо співпрацю з компанією на регулярних рейсах", - повідомив Аркадій Маслов.

Зазвичай при співробітництві авіакомпанії з туроператором останній орендує в неї повітряні човни та екіпаж і самостійно заповнює рейси. Оренда залежить від маршруту: скажімо на рейсі Київ-Шарм-Еш-Шейх, за даними учасників ринку, вона становить близько $40 тис. "Скоріше за все, "Дніправіа" запропонувала Tez Tour більш вигідні умови лізингу літаків, - припускає  директор Центру політичного та економічного аналізу Олександр Кава: "Торік 'Дніправіа' значно оновила флот. Але такі човни, як Boeing 737, авіакомпанія не могла самостійно завантажити регулярними рейсами. Тому контракт із Tez Tour є дуже вигідним для неї".

Про частку, яку займає Tez Tour у перевезеннях "Аеросвіту", в авіакомпанії не повідомляють. Однак у Tez Tour зазначають, що в сезон забезпечували до 80% чартерних перевезень компанії. Наприклад, з квітня по жовтень 2008 року Tez Tour відправив "Аеросвітом" з України до Туреччини понад 1100 рейсів. Загалом цього року "Аеросвіт" запланував перевезти 1,88 млн пасажирів - на 25,05% менше, ніж торік (2,51 млн пасажирів, 30% з яких - на чартерних маршрутах). Після втрати Tez Tour обсяг пасажиропотоку авіакомпанії може бути ще меншим, вважає пан Кава.

Основним кредитором компанії "Дніправіа" є група "Приват" Ігоря Коломойського, вона фактично контролює перевізника. У червні ФДМ України планує виставити на аукціон 100% акцій компанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...