App Store Google Play

Депутати взялися за голову

09.04.2009 15:01
На черговій сесії Дніпропетровської міської ради, що відбулася учора, 8 квітня, депутати висловили своє обурення подіями, що відбулися за сумнозвісною усьому місту адресою: вул. Академіка Янгеля,14.

Нагадаємо, що 31 березня та 1 квітня цього року у сквер неподалік нічного клубу "Молінарі" вирубали понад півтора десятки дерев, зокрема й три блакитних ялини. Ті з дерев, на захист яких 31 березня стали мешканці сусідніх будинків, вирубали рано-вранці 1 квітня.

З'ясувалося, що 15 серпня 2008 року був підписаний акт обстеження зелених насаджень. Відповідно до нього, дерева підлягають видаленню, а на звільненому від насаджень майданчику почнеться будівництво торгово-розважального комплексу.

На сесійному засіданні депутати вирішили створити комісію, аби перевірити законність знищення дерев та виділення ділянки під будівництво нового об'єкту. Втім, навряд чи вони сумніватимуться у законності виділення ділянки, адже вони власноруч не так вже й давно - у поточному скликанні надавали цей дозвіл.

В кожному разі, - впевнений міський голова, - дерева, принаймні ялини, можна і слід було врятувати. Інше питання - чому цього не зробили.

Винними, на думку обранців, є "Зеленбуд", який погодив акт на знесення дерев та визначив суму відшкодування. Не сумніваються депутати і у тому, що значна сума пішла у чиюсь кишеню - адже досі на знесення аварійного дерева потрібно було чекати по декілька місяців та збирати по кілька десятків папірців з дозволами, аж тут "Зеленбуд" виявив непритаманну для підприємства працелюбність і спритність - виїхав на демонтаж дерев о п'ятій ранку!

Робоча група має намір дослідити всі факти, знайти винних і вжити заходів, однак багаторічні дерева вже не повернеш.

Присоромлені (або вдавано присоромлені?) депутати урочисто пообіцяли, що зроблять все, аби в подальшому таких ганебних випадків не траплялося. Зокрема, обранці згадали про існування так званого Списку зелених зон, які не підлягають забудові. Щоправда, майданчик на Янгеля до переліку не входив, та й сам цей Список, за словами "ветерана" ради Шабаліна, значно "всох". Відтак, відповідні виконавчі органи отримали відповідне депутатське доручення знайти, переглянути та розширити цей список. Оцінити сумлінність виконання цієї роботи зможемо вже незабаром. Втім, подібні депутатські "напади сумлінності" ріко мають подальший розвиток, а ще рідше справу доводять до кінця.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...