App Store Google Play

В Україні весна з французьким акцентом

08.04.2009 08:30

Фестиваль «Французька весна» цього року відбудеться з 4 по 28 квітня в одинадцять українських містах, зокрема й у Дніпропетровську. Фестиваль, що замислювався спочатку як одноразова акція, вперше пройшов в Україні у 2004 році. Пізніше було ухвалено рішення проводити його щорічно, і цього року в Україні відбудеться вже шоста «Французька весна».

За інформацією організаторів, до десяти міст, де традиційно проходить фестиваль (Київ, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Рівне, Запоріжжя, Луганськ, Севастополь і Сімферополь) цього року приєднається і Харків. У кожному місті для глядачів готується окрема програма.

Зокрема, у Дніпропетровську фестиваль завітає до молодіжного театру "Верим", центральної бібліотеки, художнього музею та кіностанції. Відкриє всі заходи 9 квітня о 17 годині виставка афіш Анні Ассулін "Руки письменників", що працюватиме у приміщенні Дніпропетровської міської центральної бібліотеки до 21 квітня.

Підхопить естафету фестивального дійства "Кіностанція", де 21-22 квітня запланована "Довга ніч короткого метражу". У програмі - всі жанри короткометражного кіно: класичний, експериментальний, анімаційний.

Наступного дня, 23 квітня о 18:00 на глядачів чекатиме у Молодіжному театрі "Верим" Ніколя Гуссефф зі своєю пантомімою "Спати". Актор-мім представляє на сцені всю оригінальність сну. Завдяки грі світла, декільком окремим словам та уривкам пісень, артист відображає звивистий шлях сну, його етапи та більш-менш глибокі фази, детально вивчаючи психологічну та забавну сторону цього явища.

25 квітня "Французька весна" повернеться зо "Кіностанції", де протягом п'яти вечорів глядачі зможуть переглянути ретроспективу фільмів, присвячених творчості Жака Демі. У програмі: "Лола" (1960 р., в ролях: Анук Еме, Марк Мішель, Еліна Лабурдет), "Затока ангелів" (1962 р., у ролях: Жанна Моро, Клод Манн, Пол Герс), "Шербурські парасольки" (1964 р., у ролях: Катрін Деньов, Ніно Кастельнуово, Анна Вернон), "Дівчата з Рошфора" (1966 р., у ролях: Франсуаз Дорлеак, Катрін Деньов, Даніель Даррйо), "Осляча шкура" (1970 р., у ролях: Жан Маре, Катрін Деньов, Дельфін Сейріг), "Маленький Жак з Нанту" (1991 р., режисер Аньєс Варда, у ролях: Філіп Марон, Едуар Жубо, Лоран Муньє).

Фінальну риску фестивалю підведе виставка плакатів "Сім способів сказати "дякую", що відкриється у Дніпропетровському художньому музеї 27 квітня о 17:00 та продовжуватиметься до 15 травня. Сім всесвітньо відомих художників з семи різних країн багато років тому вирішили поселитися у Франції. Сьогодні їхні роботи, представлені у всьому світі, неначе кажуть за них "спасибі" Франції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...