App Store Google Play

Дитсадки відвідують 90% маленьких дніпропетровців

02.04.2009 12:56
Молоді батьки стверджують, що записувати дитину до дитсадка потрібно ледь не одразу після її народження, інакше коли прийде час випускати маля "в люди" - не втовпишся у жоден дошкільний дитячий заклад. Колишній спад народжуваності спричинив закриття багатьох дитсадків, більшість будівель, в яких колись  виховувалися діти, передані підприємцям або організаціям.

З початку нового тисячоліття кількість дітлахів невпинно збільшується, а от дитсадків на всіх не вистачає, адже  відомо, що будувати - легше, ніж ламати.

За інформацією Управління освіти Дніпропетровської міської ради, на сьогодні у місті працює 191 заклад дошкільної освіти: 156 з них - комунальної власності, дев'ять відомчих, вісім - приватних та 18 навчально-виховних комплексів. В дитсадках виховуються понад 28 тисяч дітей - це 89% від усіх малюків, решта - або надають перевагу домашньому вихованню, або чекають на відкриття нових дитячих садків. Вихованням малечі опікуються майже три тисячі працівників - тобто в середньому один вихователь на десять дітей.  Вищу освіту мають 58% вихователів.

Якщо дитинка має проблеми зі здоров'ям - можна спробувати потрапити до спеціалізованого дитсадка. Таких у місті - п'ять: для дітей з проблемами зору, опорно-рухового апарату та з порушенням мови. Втім, городяни стверджують, що часто в подібні дитсадки влаштовують дітей за "липовими" медичними довідками, натомість ті з малюків, хто дійсно потребує спеціального догляду, змушені стояти в черзі, або ж взагалі відмовитись від відвідування садочку. Ще 42 дошкільних навчальних заклади мають профільні групи за валеологічно-екологічним, фізично-оздоровчим, гуманітарним та  художньо-естетичний напрямками.

Цьогоріч у Дніпропетровську планується прийняти до комунальної власності територіальної громади міста шість дошкільних навчальних закладів ВАТ „Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського" та один дошкільний заклад ВАТ „Дніпропрес". Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської міської ради.

Торік у 35 дитячих садках міста було відкрито 65 додаткових груп для дітей раннього та дошкільного віку. У 2009 році заплановано відкрити ще 62 додаткові групи та поновити роботу двох дошкільних закладів. В управлінні освіти та науки міської ради обіцяють, що до 2012 року планується поновити діяльність 12 дошкільних закладів.

На сьогодні знову почали працювати дошкільні заклади № 269 АНД району та №326 Жовтневого району, відкрито новий дошкільний заклад при НВО №109, ведеться ремонт дитячого садка № 379 в АНД районі, а на житловому масиві Тополя планується поновити роботу дошкільного закладу № 341.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...