App Store Google Play

Дніпровський тиждень (16 – 22 лютого)

22.02.2009 20:05

Нечувана активність мера Івана Куліченко, танці навколо газу, початок футбольного сезону, який так радо чекаємо і кінець опалювального, який був обіцяний, але так і не настав - ось основні віхи тижня, що пройшов у звичному кризовому режимі.

Почалося все зі скандалу з хлібом. Чи  то ніхто не звертав на це уваги, чи вкотре вирішили попіаритись, але замість тихенького підвищення ціни, яка неквапливо росла весь минулий рік, вирішили підняти тему торгових надбавок, "соціального" хлібу та дотацій хлібзаводам. Як виявилося, краще б мовчали - і хліб у нас роблять не з хлібу і населення, бачте "зажерлося"... одним словом, наші пекарі роблять калачики з невідомо чого і луплять за це нестерпну ціну. Потім жаліються, що ніхто не купує. Мабуть, так їм і треба.

Вочевидь, зажерлися не всі. Волонтери благодійної організації "Веселка" провели аукціон дитячих малюнків та назбирали аж 22 тисячі гривень на допомогу онкохворим дітям. Купили обладнання для обласної лікарні й пообіцяли, що дана акція - не остання. Влітку збираються назбирати 150 тисяч. Честь і хвала!

Футболісти "Дніпра" повернулися у місто з численних зборів у Туреччині та Ізраїлі. Одразу засіли святкувати - три поспіль дні народження, як не як. Тепер відходять від святкувань і готуються приймати ФК "Львів". Квитки - вже завтра в касах стадіону та в  банкоматах "Приватбанку". Щоправда, як воно буде - вилами по воді. Принаймні в захисті грати майже нікому.

Працівники МНС проводили навчання - за бюджетний кошт вони вчилися відкачувати озеро в Ленінському районі. В той самий час на протилежному березі Амур плаває і ніхто його не відкачує. Чому плаває? Ну звісно ж, весна. А насправді - неіснуючий колектор на Правді, через який досі не нормалізовано рух.

Чи то з метою збільшення народжуваності, чи просто із жадібності, місцеві аптекарі майже в півтори рази підвищили ціну на контрацептиви. Існує також думка, що це замовлення дермато-венерологічних клінік, які таким чином намагаються нагнати собі клієнтуру. Знову ж таки, аптекам буде приємно. Виходу немає, економимо на всьому. Укрзалізниця, наприклад - на зарплаті охоронців. Тепер потяги будуть охороняти собаки. От тільки не виплачувати зарплату взагалі чи суттєво її затримувати тепер не вийде - можна на два роки сісти за грати.

Школярики майже всі реєструвалися вчасно на незалежне тестування і з 1 березня почнуть атаку на виші області. В яких, як це не дивно, зменшився рівень корупції. Щоб діти набиралися знань і взагалі продовжували пам'ятати друковане слово, як і їх батьки, в місті та області відкрилися декілька книжкових крамниць.

Дуже порадували новини з обласної адміністрації. Спочатку мешканців області заспокоїли, що з голоду жоден з нас не помре, оскільки картоплі, цибулі, капусти та чомусь вишні в запасах господарств вистачить до нового врожаю і більше. Потім порадували будівництвом нового сміттєпереробного заводу неподалік Новомосковська. Насамкінець управління освіти похвалилося високими зарплатами освітян, які "на собі кризи не відчують", а губернатор зробив крок до зірок, продемонструвавши світу лікарню з гвинтокрилом.

Найсуттєвішою ж проблемою тижня став газ. Вірніше, сплата за нього і ті блага, які завдяки цьому паливу радують мешканців мегаполісів. У Кривому Розі вперше не стало гарячої води, а у обласному центрі мали зупинитися всі котельні. Щоправда, газовики тільки злякали, та і то не всіх. Може, якби посиділи мешканці обласного центру добу - дві в холодних домівках, то й потягнулися б черги в каси боржників з комуналки. А так... Не встигли мешканці злякатися, як на білім коні прискакав губернатор і погасив заборгованість перед газовиками, щоправда, з державного бюджету. Але і тої доби, що загроза висіла над містом, вистачило меру Івану Куліченко, щоб попіаритися на славу. Він і голову профільного управління міськради звільнив, і першого зама до заяви "за власним" довів, і судом газовикам погрожував. Зупинити Дніпропетровського мера було просто неможливо - він звинуватив мешканців у тому, що вони можуть, але не хочуть сплачувати за газ і тепло і доручив кожному слідкувати за сусідом - чи платить, і виховувати у вірному руслі, а слідом за тим отримав європейський сертифікат якості ISO 9001. Цікаво, за що - бува не за сайт міськради? Всі ж заслуги щодо владнання ситуації з "Нафтогазом" Іван Іванович також приписав собі.

А насамкінець заслужений і сертифікований мер Куліченко на засіданні асоціації міських та сільських голів України звинуватив у проблемах ЖКГ усі без винятку гілки влади України, крім себе, та попри визнання роботи міськради Дніпропетровська незадовільною, був вкотре урочисто й одноголосно обраний на черговий термін Президентом. Вочевидь, в селах країни все ще гірше.

Але тема відключень від газопостачання просто так не затихла. Її жваво педалювали "Дніпрогаз" з "Дніпрошиною", які наче змовилися не залишати без роботи господарський суд. Перші подають на других за самовільне підключення, другі на перших - за відключення без попередження. Цікаво, те на те й вийде?

Поки газовики з гумовиками ще тільки готуються до суду, католики Дніпропетровська відсудили таки свій напівзруйнований костел у американських підприємців. Щоправда, це їм так не минулося - наступної ж ночі невідомі вчинили наругу над розп'яттям Христа перед будівлею. Сподіваємося, що вандалів знайдуть та достойно покарають.

Закінчився з тиждень жахливою пожежею прямо в центрі міста. Горіли книжки, постраждали також кафе та казино. Дим, що здіймався густими хмарами, було видно з лівого берега. Сподіваємося, ніхто не постраждав. Про збитки не хочеться навіть думати.

Сподіваємось, наступний тиждень обійдеться без потрясінь, аварій та відключень газу. А ще - наступного тижня прийде весна. Всі ми від неї чогось чекаємо...

Тімур ЖЕЛДАКHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Руслан Колєсніков

Селфі ціною у 3 тисячі доларів

Приблизно стільки коштує переліт до Штатів (близько 2 тисяч) та доба проживання у одному з недорогих готелів Вашингтону (500 доларів). Це – мінімум, який витратили українські політики, які поїха...
Юрій Фоменко

Місто на Дніпрі

 ( Дещо із заміток "Місто на Дніпрі". Півсотні заміток про непересічних особистостей, реальних громадян міста. Ці особистості – ремісники і педагоги, лікарі і інженери,… Одним словом...
Дар'я Твердохліб

Як позбутися паразитів?

Кривий Ріг – місто  довжиною в життя, що розплелось на сто кілометрів, тягнучись за жилою в землі, за рудою, що ховалася під травою й камінням.Цей, нібито квітучий, пишний та потенційно гро...
Максим Мірошниченко

Переоценить Майдан

Очень многие наши "верхи", отвечая на вопрос "Считаете ли вы Кастро диктатором?", произносят твёрдое и осуждающее "да". Что интересно, так часто отвечают и те люди, которые в неофициальной обстановке...
Знайомство на фронті в півроку дає статус старих знайомих. Сільською вулицею назустріч мені котив веломашину літній чоловік. Медична сумка, картузик на вісім клинців і, як мінімум, крім кілометрів ще...
Кратко о сегодняшнем “слушании” гуманитарного блока бюджета:“В гуманитарной отрасли полная Ж. Но по утверждению чиновников, если полную Ж умножить на коэффициент инфляции и все схемы...