App Store Google Play

Дніпровський тиждень (21 – 27 грудня)

28.12.2008 12:58

Останній повний тиждень року, що минає, можна визнати дещо підсумковим - всі підбивали бюджети, намічали плани, ділили гроші. Хтось уже почав святкувати, комусь не до того. Значна частина міста та області мерзне, а що таке гаряча вода вже не згадуємо навіть на свята.

Розпочав тиждень життєрадісний губернатор, у якого ані кризи, ані горя - в нього ялинка з Австрії і він нею поспішив похвалитись, не звертаючи увагу на Указ президента, що всі ялинки слід відкривати одночасно. Щоправда, райрада Ленінського району виявилася ще спритнішою і виставила свою ялинку 20 грудня. А що їм той Президент?

В понеділок наш мер літав у Київ на великий хурал з приводу ЄВРО - того, який чемпіонат. Дуже перелякався, адже Президент сказав, що йому вистачить і двох міст в Україні під чемпіонат. Теж підтвердив і Суркіс. Одним має бути столиця, іншим однозначно стане Ахметов-сіті. Іван Іванович поспішив відхреститися від головної проблеми підготовки до ЄВРО в нашому місті - аеропорту і розповів, як же все у нас гарно. Судячи з усього, губернатор теж ситуацію відчув, тому пообіцяв "розрулити" ситуацію з аеропортом до лютого. Що у них вийде - це ще Беня надвоє сказав.

Понеділок взагалі виявися днем бурхливим: маргінали під Леніним фафакали на своїх авто і намагалися всіх дістати, спихуючи усі негаразди свої та країни на Президента і Уряд. Не дістали. На мій особистий погляд, то з самого початку була лажа, але як трубили про цю акцію телеканали! Того ж дня Олександр Бобильов став офіційно нардепом замість Славка Вакарчука. Першому - совісті й відповідальності, другому - творчих успіхів!

Вівторок пройшов під егідою підсумкових круглих столів та брифінгів. Представники партій та політологи зібралися подискутувати на тему коаліції. Дискутували кожен по-своєму і згоди не дійшли. Водночас Дніпровський центр соціальних досліджень розповів про відкритість влади і якість її прес-служб. Відкритість виявилася де на "трієчку", де й гірше, хоча прес-служби працюють справно.

А в середу відбулася остання в цьому році XLI чергова сесія міської ради. Не зважаючи на запевнення, що ремонт в залі засідань міськради завершений, відбулася в будинку профспілок. Депутати, відчуваючи, що зібралися востаннє, виливали один на одного свою агресію, мер шуткував, Інна Рудкевич намагалася вихопити собі комісію, Борис Васильєв боровся з Укрпоштою, а комітет у справах транспорту вимагав знищення електротранспорту. Вкотре депутати відмовилися від метрополітену, який може перейти у приватну власність, чим страшенно засмутили мера Харкова Михайла Добкіна, який на відміну від наших депутатів зиск для свого міста в метро знайшов. А ще депутати спланували свій і народу відпочинок, яким власне й відправилися займатися.

А в четвер випав сніг. Точніше, почався він ще у вівторок, але в четвер остаточно стали всі дороги. Як би там не звітувала влада про готовність до зими, перший же снігопад практично паралізував усі магістралі міста - проспекти Правди, Гагаріна та Кірова, Набережні Перемоги та Заводську. Про центр і мови немає. А що ви думаєте мер? Порадив водіям сидіти вдома, інших порад в нього не знайшлося.

Як і на протягом усіх останніх тижнів, в інформаційному просторі витала криза. Нею все пояснювали і заповнювали пустоти. Виявилося, що футбольному клубу "Дніпро" та міському електротранспорту криза не загрожує: обидва в такій кризі, що гірше просто бути не може. Не відчуває її й місцевий громадський діяч та депутат міськради Загід Краснов, який напередодні свят витратився на силу-силенну бігбордів.

Водночас криза загрожує працівникам робочих професій, на яких традиційно був дефіцит, а тепер їх почали скорочувати, а також будівельникам, які нахапавши кредитів та працюючи поза правовим полем, змушені теж відчути на собі ринкові відносини. А тим часом справжня криза - в ЖКГ, яке так ніхто й не наважується реформувати. Борги за тепло, газ та електроенергію все зростають, як і кількість відключених від цих благ цивілізації багатоквартирних будинків. Жителі міста скаржаться на це, як і на якість самих послуг, але поки що марно. Залишається підвищувати імунітет та, користуючись поглядами філософів, багатіти думкою і радіти малому.

Серед менш знакових подій тижня Дніпроград відзначив всілякі підсумки року. Нарешті засуджено до довічного ув'язнення серійного вбивцю Сергія Ткача. Визначено найщиріших патріотів міста, серед яких опинилися Леонід Брежнєв та Олександр Матросов. Президент нагородив найкращих спортсменів, енергетиків та оголосив передноворічну амністію. Чи то Тимошенко, чи Луценко відали Державний комітет з телебачення та радіомовлення групі "Приват". Ярослав Корчевський в результаті піврічних зусиль зупинив потяг. Студенти та школярі визначили кращих у знанні мови. А ще школярі відкрили єдиний у області музей В'Ячеслава Чорновола. Низький їм уклін.

Редакція Дніпроград разом з усіма поставила ялинку і приготувалася до свят. Бажаємо нам усім в році, що наступає, тільки радісних новин, більше посмішок та безкоштовного чи принаймні дешевого Інтернету. Читайте нас, а ми щодня будемо розповідати вам щось цікавеньке. Пробачайте, якщо кого образили в році минулому - виправимося в новому. Пам'ятайте, що ми працюємо для вас. Побачимось у новому 2009 році!

Тімур ЖЕЛДАКHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

Місто на Дніпрі

 ( Дещо із заміток "Місто на Дніпрі". Півсотні заміток про непересічних особистостей, реальних громадян міста. Ці особистості – ремісники і педагоги, лікарі і інженери,… Одним словом...
Дар'я Твердохліб

Як позбутися паразитів?

Кривий Ріг – місто  довжиною в життя, що розплелось на сто кілометрів, тягнучись за жилою в землі, за рудою, що ховалася під травою й камінням.Цей, нібито квітучий, пишний та потенційно гро...
Максим Мірошниченко

Переоценить Майдан

Очень многие наши "верхи", отвечая на вопрос "Считаете ли вы Кастро диктатором?", произносят твёрдое и осуждающее "да". Что интересно, так часто отвечают и те люди, которые в неофициальной обстановке...
Знайомство на фронті в півроку дає статус старих знайомих. Сільською вулицею назустріч мені котив веломашину літній чоловік. Медична сумка, картузик на вісім клинців і, як мінімум, крім кілометрів ще...
Кратко о сегодняшнем “слушании” гуманитарного блока бюджета:“В гуманитарной отрасли полная Ж. Но по утверждению чиновников, если полную Ж умножить на коэффициент инфляции и все схемы...
9 причин, по которым бюджет-2017 - это продолжение традиций воровства и проедания: НЕТ ОТЧЕТА ЗА 2016 ГОД! Даже опубликованный проект решения с отчетом за 9 месяцев года на сайте горсовета висит ПУСТО...