App Store Google Play

Дніпровський тиждень (14 – 20 грудня)

21.12.2008 15:49

Дніпро замерз. Тобто як річка він ще вкрився кригою не скрізь і не вповні. А от із подіями в громадському та суспільному житті однойменного міста напередодні новорічних свят ой як туго. Ні тобі скандальних звільнень, ні захоплень підприємств. Тим не менш, дещо цікаве ми все ж таке встигли помітити і навіть висвітлити. Тож, короткі підсумки.

На минулих вихідних активно обговорювалися результати позачергової сесії, головним з яких став перерозподіл більше як 5 мільйонів гривень, не використаних на різні соціальні та комунальні потреби, на користь одного-єдиного "Дніпробуду", який має завершити тотальну реконструкцію вулиці Чкалова та скверу імені Леніна. Дивним чином комунальне підприємство має безпосереднє відношення до мера Куліченко. Хоча чому вже тут дивуватися.

Взагалі влада міста та області здається почала святкувати: губернатор встановив під вікнами австрійську ялинку, голова облради вчив усіх, як треба складати бюджети, а обласне управління ДАІ повідомляло, що в грудні в порівнянні з листопадом кількість ДТП зменшилася в рази. Відчуваємо оптимізм? Можливо, але в цей самий час борги області за газ досягли 130 мільйонів гривень, Національний комітет по боротьбі з корупцією визнав Дніпропетровщину лідером в Україні з хабарництва та здирництва, а антимонопольний комітет звинуватив міськраду у створенні нерівних умов при проведенні конкурсів перевізників. Тож не дивно, що дві третини мешканців міста навіть не сподіваються на владу, а розраховують в умовах кризи виключно на власні сили, а молодь та взагалі повернулася до влади задом, чи як вони самі це сформулювали "спиною".

Не встиг губернатор встановити свою ялинку, на дерева ще розвішували гірлянди, а під вікнами Бондаря з Вілкулом зібралися представники профспілок. Щоправда, не святкували і не водили хороводи, а голосно вигукували гасла, що не втратили свою актуальність за останні 100 років: "Землю - селянам", "заводи - робітникам", "зарплату - службовцям". Чомусь основна тема була про хліб і хлібзаводи. Можливо, профспілки щось знають?

Того ж дня, у вівторок вкотре нагадали про себе козаки Кодацької паланки війська Запорізького низового, які разом з Інститутом суспільних досліджень представили фільм "Січеславщина козацька" учням і викладачам гімназії №99. Взагалі козаки відзначилися на минулому тижні тричі: вони спочатку на вихідних вичистили від сміття територію Богородицької фортеці в селищі Шевченко, а наприкінці тижня нащадки слави Мазепи й Сірка відвідали навчально-реабілітаційний центр у тому ж таки Шевченко, де прийняли участь в святі до дня святого Миколая та показали вихованцям справжній бойовий гопак.

В середу область і місто почали святкувати День міліції. Свято вийшло подвійним, адже в цей час завдяки тому, що утворилася більшість у Верховній Раді, відбувся ряд суттєвих кадрових змін на Дніпропетровщині. Найголовніша з них - замість співака Славка Вакарчука, який написав заяву про зняття повноважень ще на початку літа, тепер нардепом став генерал-лейтенант міліції Олександр Бобильов, який очолював Головне управління МВС у Дніпропетровській області. Чи стане він ефективним законотворцем, ще невідомо, а от область, на наш погляд, втратила професійного міліціонера й ефективного менеджера. Нічого, сподіваємося, кубки з мотогонок, які виграватиме пан Бобильов, він таки привозитиме в рідне місто. Трохи пізніше заступник мера Дніпропетровська Сергій Ганжа, призначений на посаду за квотою Партії Регіонів, поїхав керувати Держкомрезервом за квотою Блоку Литвина. Як кажуть, справжньому політику колір прапора не муляє.

Не встиг іще Бобильов доїхати до Києва, а у зворотному напрямку приїхали три народних депутати від БЮТ. Нагадати себе рідній Дніпропетровщині, а також пояснити, що за коаліція створена у Верховній Раді, похвалитися результатами діяльності і запевнити, що криза закінчується. Ось-ось, варто тільки прийняти три-чотири десятки законів. Хочеться вірити.

Незвичною активністю відзначилася на фінансовому ринку, паралізованому кризою, група "Приват". Спочатку дніпропетровські бізнесмени прикупили більш як 500 заправних станцій найбільшого конкурента, ставши остаточно монополістом у 23 областях України. Продовжилася тиха ПРИВАТизація медіа-простору. Вочевидь, таким чином найпотужніша фінансово-промислова група країни намагається захищати свої вкладення через підконтрольні медіа. Що сталося з новинами "ТСН" після викупу Ігорем Коломойським каналу "1+1", спостерігаємо з жалем. Що може статися внаслідок набування усіма газетами, журналами, сайтами та телеканалами статусу рупорів партійної чи ще гірше комерційної структури, очікуємо з відчаєм.

Натомість не посипає голову попелом затоплений два тижні тому історичний музей. У ньому - три нові колекції. З підвалин, залитих водою, підняли цілий арсенал старовинної зброї, яку можна потримати в руках та наміряти на себе. До новорічних свят відкрито нову експозицію для малюків, де останні не лише дізнаються про новорічні традиції та обряди різних часів та народів, а й прикрасять та зруйнують пшеничну ялинку. Ну і нарешті фонди поповнено кількома десятками експонатів з антикварних колекцій міста. Цікаво, чи скоро увійде до музейних експозицій літопис, який чиновники збираються видати самі про себе? І хто ним буде цікавитись, крім слідчих органів?

Але основні теми тижня що минув, все ж таки - підсумки року та підготовка до свят. Популярною вийшла тема ялинок. Ними торгували всі кому не ліньки - як на офіційних майданчиках, відкритих до свят мером, та і просто у дворах. Ялинки вилучали тоннами, бо порубані вони були без дозволу. Ялинки відкривали у кожному районі згідно з указом Президента. Один лише Бондар не послухався, але годі з ним.

Заступники мера й чиновники області навперебій звітували, як чудово пройшов рік. Хвалилися безкоштовним медичним обладнанням в лікарнях, новими спортивними залами та басейнами, міняли хлібопічки на фотокартки, запускали нові тролейбуси і взагалі створювали враження, що "все є, а чого нема, те нам і не потрібно".

Та скільки не кажи "мед", в роті солодко не буде. Тож готуємося до святкових солодких днів, розраховуючи на себе й свої кишені, а не на добре ставлення влади, якої в нас практично й немає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...