App Store Google Play

Дніпровський тиждень (23 – 29 листопада)

01.12.2008 00:37

Останній тиждень листопада подарував Дніпропетровщині образу дві сесії - міську та обласну. Обидві були не надто тривалими, але вкрай результативними - прийняті рішення тільки для їх публікації потребували стільки часу й паперу, скільки не становили результати ще жодної сесії цього року. В усьому іншому виправдалися наші прогнози - в місті (та й області) так і не стало тепло, сварка навколо 34 телеканалу закінчилася миром, а наш "Дніпро" закінчив сезон не те щоб на мінорній, а просто на ганебній ноті.

До середи, на яку власне була запланована чергова ХХХІХ сесія міськради, нічого видатного чи епохального начебто не сталося. Гарегін Арутюнов, розкручуючи тему своєї причетності/непричетності до банку ФСБ, подав до суду на в.о. голови СБУ Наливайченка та дав розлоге інтерв'ю про Коломойського, Тимошенко, Корбана й ще дуже багато прізвищ - київські журналісти були у захваті. Взагалі на минулому тижні багато хто розговорився, кого дуже хотілося почути: керівник слідства щодо загибелі Володимира Шуби В'ячеслав Перч звинуватив у вбивстві шнелер, а головний тренер "Дніпра" Володимир Безсонов розповів, що в нього гравців на два склади і він рухається вірною дорогою.

Взагалі минулий тиждень ознаменувався небаченою щедрістю. Неочікувано згадав про Дніпропетровщину Президент, який подарував області заказник та Генеральний прокурор, який призначив прокуророві Дніпропетровської області Миколі Косюті двох заступників. Міське управління комунальної власності оголосило конкурс на оренду 20 нежитлових приміщень, 10 дахів і однієї труби. Водії області продовжували порушувати правила дорожнього руху, сплачуючи за це штрафи згідно з новими законами. Кабмін розщедрився і встановив новорічні свята 7 днів поспіль. Нарешті, як виявилося, підприємства області перевиконали план і наздавали до казни рекордну кількість податків.

Місто продовжує рости й будуватися. На центральному проспекті з'явилася огорожа, а всередині почали рити яму. З цього приводу пішли різні чутки, але виявилося, що просто працівники Дніпроводоканалу переносять колектор перед будівництвом станції метро. Водночас на вулиці Чичеріна містобудівна рада запланувала побудувати цілий мікрорайон з садками, школами та спортивними майданчиками.

Деякого перцю похмурим осіннім дням додали працівники 34 каналу, які всі разом за командою керівництва почали голодування й телемарафон про те, які вони щасливі під керівництвом свого керівництва. На цю  майже одразу зреагував губернатор Дніпропетровщини Віктор Бондар, який теж долучився до конфлікту. Не остався осторонь Громадянський актив Дніпра, який закликав усі зацікавлені сторони припинити цирк навколо просто комерційного питання.

ГРАД взагалі може занести тиждень, що минув, у свій актив. Стосовно 34 телеканалу вони зайняли найвигіднішу - виважену й нейтральну - позицію, до якої жодна з сторін так і не змогла висловити претензій. Наступного дня ГРАДівці разом з "Майбутнім Дніпропетровщини" започаткували "гарячу лінію" для студентів обласного центру з метою захисту їх прав і свобод. Цікаво, від чого, але тим не менш. В четвер разом з рядом інших громадських організацій ГРАД святкував вирішення питання навколо Аульської хлоропереливної станції. А вже у п'ятницю громадянські активісти Дніпра разом з Дніпродзержинською правозахисною спілкою пікетували сесію міськради Дніпродзержинська, вимагаючи дати в квартири городян тепло.

І от нарешті довгоочікувана сесія, за результатами якої, ми дізналися, що депутати з нового року повертаються нарешті до своєї будівлі, а от Володимир Яцуба так приміщення для приймальні й не отримає - багато хоче. Депутати схвально поставилися до того, що акціонери 34 каналу напередодні вирішили всі спірні питання, до початку будівництва метро на центральній площі та про чергове і, як зазвичай, незрозуміле переформатування апарату виконкому. Сесія взагалі пройшла без пожвавлень та істерик, можливо, тому, що в залі інкогніто були присутні як мінімум два народні депутати. Так само тихенько депутати переглянули бюджет на поточний рік, підлаштувавши його під поточний стан справ - ну не виконувати ж прийняти ними самими півроку тому! Насамкінець міські депутати вирішили провести тиждень оздоровлення для інвалідів, а самим пограти у футбол з депутатами районних у місті рад.

Обласна рада, яка засідала наступного дня, була більш жвавою та емоційною. З самого початку, заслухавши доповідь про стан справ у регіоні з опаленням та станом ЖКГ, депутати вирішили скласти "чорний список" керівників міст та районів, які не справляються з обов'язками. До їх лав попали в тому числі й мери Нікополя та Дніпродзержинська. Під останнім уже крісло хитається як під час землетрусу - на додачу від догани облради Ярослав Корчевський отримав виклик до суду за злочинну бездіяльність. Крім цього облрада вирішила прийняти регіональну антикризову програму, яка має стати складовою загальнонаціональної, та зібралися наповнити область великими автобусами білоруського виробництва.

А на вихідних сталася вже зовсім кричуща подія - сховища Дніпропетровського історичного музею залило водою. Відкачували майже добу. Сподіваємося, експонати та й сама будівля музею будуть врятовані й ще довго нестимуть пам'ять поколінь.

А ми наче поки що нічого не забули. Зустрінемося за тиждень, гарного вам настрою!Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Руслан Колєсніков

Селфі ціною у 3 тисячі доларів

Приблизно стільки коштує переліт до Штатів (близько 2 тисяч) та доба проживання у одному з недорогих готелів Вашингтону (500 доларів). Це – мінімум, який витратили українські політики, які поїха...
Юрій Фоменко

Місто на Дніпрі

 ( Дещо із заміток "Місто на Дніпрі". Півсотні заміток про непересічних особистостей, реальних громадян міста. Ці особистості – ремісники і педагоги, лікарі і інженери,… Одним словом...
Дар'я Твердохліб

Як позбутися паразитів?

Кривий Ріг – місто  довжиною в життя, що розплелось на сто кілометрів, тягнучись за жилою в землі, за рудою, що ховалася під травою й камінням.Цей, нібито квітучий, пишний та потенційно гро...
Максим Мірошниченко

Переоценить Майдан

Очень многие наши "верхи", отвечая на вопрос "Считаете ли вы Кастро диктатором?", произносят твёрдое и осуждающее "да". Что интересно, так часто отвечают и те люди, которые в неофициальной обстановке...
Знайомство на фронті в півроку дає статус старих знайомих. Сільською вулицею назустріч мені котив веломашину літній чоловік. Медична сумка, картузик на вісім клинців і, як мінімум, крім кілометрів ще...
Кратко о сегодняшнем “слушании” гуманитарного блока бюджета:“В гуманитарной отрасли полная Ж. Но по утверждению чиновников, если полную Ж умножить на коэффициент инфляции и все схемы...