App Store Google Play

Полювання на акції

17.11.2008 23:07

Скандал навколо акцій 34 телеканалу. Депутати Дніпропетровської міськради вважають, що два пакети акцій по вісімнадцять відсотків, які належать керівникам 34 каналу Євгену Надіону і Володимиру Білому, продані або віддані у заставу. А тому міська рада, як засновник акціонерного товариства закритого типу «Телевізійна служба Дніпропетровська», може втратити вплив на телекомпанію. Cаме з цього приводу депутати зібрали позачергову сесію.

Зацікавленість депутатів Дніпропетровської міськради щодо долі 36 відсотків акцій телекомпанії є зовсім невипадковою. За законом про акціонерні товариства, право позачергового придбання цінних паперів мають акціонери. Крім Надіона та Білого акціонерів два: Дніпропетровська міська рада і кіпрська компанія, за якою стоїть народний депутат Михайло Соколов. Компанія та міськрада мають по 32 проценти акцій і хотіли б придбати решту. За таких умов продаж акцій у чужі руки, якщо він, звісно, мав місце, - порушення закону.
 Олександр Тимошенко, секретар Дніпропетровської міськради: «Сьогодні навіть виконавча служба не може з'ясувати у реєстраторів акцій, на кого зареєстровано два пакети по 18%».
Де акції і хто їх новий господар? Володимир Білий та Євген Надіон стверджують: акції на місці. Вони не продали їх, не зважаючи на тиск, який робили на них одразу кілька народних депутатів, у тому числі акціонери.
Володимир Білий, голова правління АТЗТ «Телевізійна служба Дніпропетровська»: «Я вам відповідально заявляю, що ми залишимося акціонерами суспільства. Акції ми не продавали і не збираємося продавати».
Євген Надіон, директор КП «Дніпропетровська міська студія телебачення»: «Я чесний перед собою, я можу чесно дивитися в очі вам і колективу».
Акції не продані - вони у заставі, стверджує секретар міськради Олександр Тимошенко. Для продажу акцій розроблена схема в обхід чинного законодавства.
Олександр Тимошенко, секретар Дніпропетровської міськради: «Ніхто і не сумнівається, що акції не продані. Їх просто заклали під кредит, який ніхто не збирався повертати».
Олексій Тішкін, депутат Дніпропетровської міськради: «При всій пошані до каналу треба сказати, що за спиною міськради відбувається банальне відчуження акцій, оформлене під фіктивні договори. Щодо неповернення кредиту - це тема для правоохоронних органів».
Серед передбачуваних нових власників акцій уже називають відомих в місті людей - будівельного і винного магнатів. Керівник служби безпеки «Інтерпайпу» депутат міськради Яків Константинівський так запекло і з таким знанням справи заперечував свою причетність до відчуження акцій, що депутат Олексій Тішкін і в ньому запідозрив нового власника.

Олексій Тішкін, депутат Дніпропетровської міськради: «Яків Наумович знає, про що говорить. Тому що людина з поля розповісти, які рішення, дати, хто які листи в якому порядку писав. В наявності суперечність в словах, яка говорить про те, що питання серйозно обговорювалося».

Аби захистити свої права як акціонера, міськрада ініціювала розслідування і рекомендувала міському голові Івану Куліченку на цей час усунути від виконання обов'язків директора комунального підприємства «Дніпропетровська міська студія телебачення» Євгена Надіона. Колектив 34 каналу виявився втягнутим у конфлікт акціонерів і, звісно, став на бік своїх керівників.

Юлія Вітвицька, начальник інформаційного відділу 34 телеканалу: «Це не що інше, як політична розправа. Тому що наше керівництво, створивши першу в Україні муніципальну телекомпанію, всі роки піклується про те, щоб канал був в лідерах і по технічному устаткуванню, і по творчому продукту».

До творчого продукту телеканалу у депутатів теж були претензії.

Ірина Зайцева, заступник міського голови: «Впродовж місяця наша комісія знімала ефір на диск і вдень, і вночі. В ході розслідування ми зняли і порнографічні програми, і передачі якихось американських фінансових груп, які оббирають наших громадян. І тут ми повинні сказати колективу, що за їх спиною відбувається незаконний продаж рекламного продукту».

Та все ж головна таємниця сесії залишилася нерозкритою. На пряме питання депутатів: у заставі акції чи ні, Володимир Білий, по суті, не відповів.
Володимир Білий, голова правління АТЗТ «Телевізійна служба Дніпропетровська»: «Все інше я відповідатиму відповідним органам».

Цю таємницю депутати намагалися з‘ясувати впродовж тижня. Але марно. Керуючий Дніпропетровською обласною філією «Укрсоцбанку», який є реєстратором акцій, має свій погляд на ситуацію, що склалася.
Володимир Косюга, керуючий Дніпропетровською обласною філією АКБ «Укрсоцбанк»: «Ре
єстр подготовлений. Ми підготвували його точно у вказаний термін. На сьогодні уповноважена особва виконавчої служби не зявляється для отримання реєстру».

Так чи інакше, у п‘ятницю ввечері стало відомо, що відчуження акцій директорату каналу все ж таки відбулося.

Олена Дегтяренко, депутат Дніпропетровської міськради: «Як нам стало відомо,  акції Надіона та Білого в кількості майже 32%  були передані ТОВ "Агро-Весна". Юридична адреса цієї компанії - Собінова, 1 - головний офіс компанії "Алеф", що свідчить про відношення "Агро-Весни" до Єрмолаєва. Разом з акціями, Єрмолаєв отримав також контроль над директоратом».

Андрій Хорішко, адвокат: «Як мені відомо, схеми по реалізації акції ьбули реалізовані за участі "Акта-банку" та "Кредит", які належпть панам Єрмолаєву та Крнстантиновському».

Втім, один з ймовірних нових господарів 34 каналу і далі спростовує цей факт. На питання журналістів щодо достовірності інформації про те, що пан Валерій прдбав акції і є новим власником 34 каналу, Шамотій відповів, що це є ніщо інше, як дезінформація.

Вже у понеділок депутати міськради підтвердять документально, хто з учасників полювання за акціями 34 телеканалу водить за носа громадськість.

"Резонанс-ТБ"Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Як писати книжки про війну

За декілька днів відбудеться у Запоріжжі відбудеться «Книжкова толока», яка окрім презентацій книжок, передбачає ще ряд заходів, серед яких, зокрема, дискусія на тему «Як писати книж...
В этом году в России вышла книга "Записки из чемодана" - воспоминания Ивана Серова, первого главы КГБ СССР и главы ГРУ ГенШтаба ВС СССР. Два чемодана с исписанными тетрадями были обнаружены в 2012 год...
Мы помним, как вчера вилкул с показной легкостью отстреливал Парасюку на памятном эфире 112-го телеканала, что Россия - "одна из сторон конфликта" и Крым "был, есть и будет украинским". В эти дни он я...
Юрій Фоменко

Волошка Конки

Поміж розкиданих рибалками сіток наш катер тримав курс на частинку недотопленого Великого Лугу. Там, попереду, були острови Великих Кучугур. Недотоплені острови- як недотоплена історія України. Десь т...
Несмотря на то, что бывшего "торнадовца" задержали больше из-за того, что пуля в его животе заставила того обратиться в больницу и он понимал, что врачи сообщат в полицию о таком пациенте...Несмотря н...
Зоя Красовська

Фасадна журналістика

13 вересня у Дніпрі із візитом перебував президент Петро Порошенко. Комусь із журналістів це, можливо, було в радість - не щодня у регіоні відбуваються події президентського масштабу. Але припускаю, щ...