App Store Google Play

Полювання на акції

17.11.2008 23:07

Скандал навколо акцій 34 телеканалу. Депутати Дніпропетровської міськради вважають, що два пакети акцій по вісімнадцять відсотків, які належать керівникам 34 каналу Євгену Надіону і Володимиру Білому, продані або віддані у заставу. А тому міська рада, як засновник акціонерного товариства закритого типу «Телевізійна служба Дніпропетровська», може втратити вплив на телекомпанію. Cаме з цього приводу депутати зібрали позачергову сесію.

Зацікавленість депутатів Дніпропетровської міськради щодо долі 36 відсотків акцій телекомпанії є зовсім невипадковою. За законом про акціонерні товариства, право позачергового придбання цінних паперів мають акціонери. Крім Надіона та Білого акціонерів два: Дніпропетровська міська рада і кіпрська компанія, за якою стоїть народний депутат Михайло Соколов. Компанія та міськрада мають по 32 проценти акцій і хотіли б придбати решту. За таких умов продаж акцій у чужі руки, якщо він, звісно, мав місце, - порушення закону.
 Олександр Тимошенко, секретар Дніпропетровської міськради: «Сьогодні навіть виконавча служба не може з'ясувати у реєстраторів акцій, на кого зареєстровано два пакети по 18%».
Де акції і хто їх новий господар? Володимир Білий та Євген Надіон стверджують: акції на місці. Вони не продали їх, не зважаючи на тиск, який робили на них одразу кілька народних депутатів, у тому числі акціонери.
Володимир Білий, голова правління АТЗТ «Телевізійна служба Дніпропетровська»: «Я вам відповідально заявляю, що ми залишимося акціонерами суспільства. Акції ми не продавали і не збираємося продавати».
Євген Надіон, директор КП «Дніпропетровська міська студія телебачення»: «Я чесний перед собою, я можу чесно дивитися в очі вам і колективу».
Акції не продані - вони у заставі, стверджує секретар міськради Олександр Тимошенко. Для продажу акцій розроблена схема в обхід чинного законодавства.
Олександр Тимошенко, секретар Дніпропетровської міськради: «Ніхто і не сумнівається, що акції не продані. Їх просто заклали під кредит, який ніхто не збирався повертати».
Олексій Тішкін, депутат Дніпропетровської міськради: «При всій пошані до каналу треба сказати, що за спиною міськради відбувається банальне відчуження акцій, оформлене під фіктивні договори. Щодо неповернення кредиту - це тема для правоохоронних органів».
Серед передбачуваних нових власників акцій уже називають відомих в місті людей - будівельного і винного магнатів. Керівник служби безпеки «Інтерпайпу» депутат міськради Яків Константинівський так запекло і з таким знанням справи заперечував свою причетність до відчуження акцій, що депутат Олексій Тішкін і в ньому запідозрив нового власника.

Олексій Тішкін, депутат Дніпропетровської міськради: «Яків Наумович знає, про що говорить. Тому що людина з поля розповісти, які рішення, дати, хто які листи в якому порядку писав. В наявності суперечність в словах, яка говорить про те, що питання серйозно обговорювалося».

Аби захистити свої права як акціонера, міськрада ініціювала розслідування і рекомендувала міському голові Івану Куліченку на цей час усунути від виконання обов'язків директора комунального підприємства «Дніпропетровська міська студія телебачення» Євгена Надіона. Колектив 34 каналу виявився втягнутим у конфлікт акціонерів і, звісно, став на бік своїх керівників.

Юлія Вітвицька, начальник інформаційного відділу 34 телеканалу: «Це не що інше, як політична розправа. Тому що наше керівництво, створивши першу в Україні муніципальну телекомпанію, всі роки піклується про те, щоб канал був в лідерах і по технічному устаткуванню, і по творчому продукту».

До творчого продукту телеканалу у депутатів теж були претензії.

Ірина Зайцева, заступник міського голови: «Впродовж місяця наша комісія знімала ефір на диск і вдень, і вночі. В ході розслідування ми зняли і порнографічні програми, і передачі якихось американських фінансових груп, які оббирають наших громадян. І тут ми повинні сказати колективу, що за їх спиною відбувається незаконний продаж рекламного продукту».

Та все ж головна таємниця сесії залишилася нерозкритою. На пряме питання депутатів: у заставі акції чи ні, Володимир Білий, по суті, не відповів.
Володимир Білий, голова правління АТЗТ «Телевізійна служба Дніпропетровська»: «Все інше я відповідатиму відповідним органам».

Цю таємницю депутати намагалися з‘ясувати впродовж тижня. Але марно. Керуючий Дніпропетровською обласною філією «Укрсоцбанку», який є реєстратором акцій, має свій погляд на ситуацію, що склалася.
Володимир Косюга, керуючий Дніпропетровською обласною філією АКБ «Укрсоцбанк»: «Ре
єстр подготовлений. Ми підготвували його точно у вказаний термін. На сьогодні уповноважена особва виконавчої служби не зявляється для отримання реєстру».

Так чи інакше, у п‘ятницю ввечері стало відомо, що відчуження акцій директорату каналу все ж таки відбулося.

Олена Дегтяренко, депутат Дніпропетровської міськради: «Як нам стало відомо,  акції Надіона та Білого в кількості майже 32%  були передані ТОВ "Агро-Весна". Юридична адреса цієї компанії - Собінова, 1 - головний офіс компанії "Алеф", що свідчить про відношення "Агро-Весни" до Єрмолаєва. Разом з акціями, Єрмолаєв отримав також контроль над директоратом».

Андрій Хорішко, адвокат: «Як мені відомо, схеми по реалізації акції ьбули реалізовані за участі "Акта-банку" та "Кредит", які належпть панам Єрмолаєву та Крнстантиновському».

Втім, один з ймовірних нових господарів 34 каналу і далі спростовує цей факт. На питання журналістів щодо достовірності інформації про те, що пан Валерій прдбав акції і є новим власником 34 каналу, Шамотій відповів, що це є ніщо інше, як дезінформація.

Вже у понеділок депутати міськради підтвердять документально, хто з учасників полювання за акціями 34 телеканалу водить за носа громадськість.

"Резонанс-ТБ"Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Странная страна

Странная страна... Поколение выросшее в 90-х, по сути своей - ещё дети. Часть этих детей сложила головы на войне, часть - похоронила друзей которые были ещё с песочницы, часть отвоевала и навсегд...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.1918-1919 рік. Коли вони гинули за Україну, то хтось ділив владу.  А хтось, щоб урвати влади, до...
Максим Мірошниченко

Історичні міфи

Мало хто знає, що Дніпро/Дніпропетровськ/Катеринослав мав назву Січеслав. Ще меньше людей знають, що це - міф. Ще меньше людей розуміють що міфи - це основне, що доходить до масової свідомості з істор...
Максим Мірошниченко

О полиции и провокаторах

Полиция действовала на определенной стороне. Не нашей. Так будет несколько лет. Несколько лет вилкулы будут свозить сюда титушню от Бахмута до Кривого Рога. Проныривать в Днепре и подмучивать электора...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Про деда и победу

Да, кстати, я сама из семьи орденоносных военнослужащих. Не деда, а дедов, прадедов и бабули. Которые прошли Вторую мировую и часть из которых - в братских могилах.Но. Нет никакого праздника. Нет "вра...
Альтернатива парламенту є! Це - Рух "Справедливість"!Альтернатива Порошенку є! Це - Наливайченко!Вдруге ми - Рух "Справедливість" - приймаємо участь у виборах до #ОТГ. Вдруге пишаюся нашою командою!Тр...